Nedeľa14. júl 2024, meniny má Kamil, Lara, zajtra Henrich

Nelegálne získané dôkazy: Ronaldov právnik odmieta nový súd pre znásilnenie modelky

Pôjde Cristiano Ronaldo opäť pred súd? Zobraziť galériu (2)
Pôjde Cristiano Ronaldo opäť pred súd? (Zdroj: SITA)

Právnik portugalského futbalistu Cristiana Ronalda požiadal odvolací súd v USA, aby zamietol žiadosť bývalej americkej modelky Kathryn Mayorgovej o obnovenie prípadu údajného znásilnenia. Zároveň nalieha, aby Mayorgovej advokát Leslie Mark Stovall dostal tvrdé sankcie za nelegálne získané dôkazy.

Hoci bola Mayorgovej žaloba právoplatne zamietnutá v júni minulého roka, Stovall požiadal o zrušenie tohto rozhodnutia. Tvrdí, že súd nemal odmietnuť odpečatenie a zverejnenie dohody o mlčanlivosti, za ktorú dostala Mayorgová od Ronalda 375-tisíc USD. Urobil tak napriek tomu, že pri predbežnom vypočúvaní vyšlo najavo, že ako dôkazy predložil ukradnuté dokumenty a súkromnú komunikáciu medzi hráčom a právnikmi.
      

Nelegálne získané dôkazy: Ronaldov
Zobraziť galériu (2)
 (Zdroj: Twitter K. M.)

Ronaldo v minulosti potvrdil, že medzi ním a ženou došlo k pohlavnému styku, no ten mal byť z oboch strán dobrovoľný. K činu malo prísť ešte v roku 2009, Mayorgová podala v roku 2018 žalobu za znásilnenie a od portugalskej hviezdy žiadala milióny amerických dolárov. Sudkyňa Jennifer Dorseyová vlani zamietla znovuotvorenie prípadu z dôvodu nedostatku legálnych dôkazov a Stovallovi udelila pokutu 335.-tisíc USD. Informácie priniesla agentúra AP.

Viac o téme: ZnásilnenieSúd Ronaldo
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu