Streda17. júl 2024, meniny má Bohuslav, zajtra Kamila

Vojna v Izraeli sa dotkla aj slovenského futbalistu: Šokujúca spoveď... Mali sme brutálne šťastie!

Jakub Sylvestr
Jakub Sylvestr (Zdroj: SITA)

BRATISLAVA – Vojnový konflikt v Izraeli zažil na vlastnej koži aj slovenský futbalista Jakub Sylvestr (34). Ten sa v čase jeho začiatku nachádzal len 30 kilometrov od miesta, kde ozbrojené jednotky Hamasu prekročili hranice a tak sa so svojou rodinou rozhodol odísť na Slovensko, čo však vzhľadom na situáciu nebolo vôbec jednoduché.

Jakuby Sylvestr si počas svojej bohatej športovej kariéry vyskúšal pôsobenie v mnohých kluboch a krajinách a obliekol si aj dres slovenskej reprezentácie. Jeho súčasným zamestnávateľom je izraelský klub Sektzia Ness Ziona.

S miestnou ligou má rodák z Banskej Bystrice veľké skúsenosti. Tento klub je totiž už jeho piatym pôsobiskom v tejto krajine. To, čo zažil počas tohto víkendu, však bolo nielen pre neho, ale je pre miestnych obyvateľov obrovským šokom. Na vlastnej koži totiž pocítil vojnu, ktorá sa momentálne odohráva v Izraeli, na ktorý zaútočilo hnutie Hamas.

V rozhovore pre Šport.sk opísal aj to, ako sa cítil, keď počul, že približne 30 kilometrov od neho prekročil Hamas hranice s Izraelom. „Jasné, že sme mali strach. Keď sme si pomysleli, že strieľali na okoloidúce autá, na ľudí na zastávkach… Bol to hrozný pocit. Áno, boli sme dosť blízko, najmä na dostrel rakiet. Aj preto, keď nás zobudila siréna, šli sme hneď do bunkra. Keď zaznievala stále ďalšia a ďalšia siréna, vedeli sme, že je to oveľa väčší „prúser“ ako zvyčajne. Predtým sme v roku 2019 zažili jednu sirénu, teraz ich bolo za jednu či dve hodiny aj desať. Ťažko povedať, čas v takom stave inak plynie. Postupne sme sa dozvedeli, že do krajiny vnikli teroristi a Izrael čelí najhoršiemu útoku za posledných 50 rokov!“ povedal futbalista.

Problémový bol aj odlet, keďže sa z krajiny snažilo dostať veľké množstvo ľudí. „Mnohé lety sa totiž rušili, či odsúvali na neurčito. Navyše, hoci na letisku nevládla až taká extra panika, čo bol celkom paradox, pred nastúpením do lietadla sme sa ešte trikrát museli utekať schovať do bunkra. Rozhodne to nebolo ideálne. A keď vám poviem, že na druhý deň na to letisko dopadla raketa? Mali sme brutálne šťastie, že sme sa odtiaľ dostali včas,“ doplnil Sylvestr, ktorý sa spolu so svojou rodinou vrátil na Slovensko v pondelok.

Momentálne však stále nevie, či sa do svojho súčasného klubu ešte vráti. „Ligové zápasy boli zrušené, určite aspoň na niekoľko týždňov. Je to zložité. Vôbec neviem povedať, že sa určite vrátim, alebo že sa určite nevrátim. Pritom je to škoda, pretože po roku a pol, keď som poriadne nehrával, som sa do toho pomaly opäť dostával. Štart do ligy nám nevyšiel, ale znovu som sa cítil dobre a aj súťaž mala svoju kvalitu, oveľa vyššiu ako napríklad druhá poľská liga, kde som bol na jar,“ uzavrel bývalý reprezentant.

Viac o téme: Jakub Sylvestr
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu