Štvrtok25. júl 2024, meniny má Jakub, zajtra Anna, Hana, Aneta

Zasadá český futbalový zväz: Pod trénerom Šilhavým sa trasie stolička

Pod trénerom sa trasie stolička
Pod trénerom sa trasie stolička (Zdroj: Instagram J. Š.)

O osude trénera českej reprezentácie Jaroslava Šilhavého rozhodne výkonný výbor tamojšieho futbalového zväzu na budúci týždeň. Jeho pozícia je výrazne ohrozená po štvrtkovej zahanbujúcej prehre 0:3 v Albánsku. Česi po nej klesli v tabuľke E-skupiny kvalifikácie ME na tretiu priečku.

Šéf Futbalovej asociácie Českej republiky (FAČR) Petr Fousek zvolal ešte v noci po prehre v Tirane mimoriadne zasadnutie exekutívy, tá bude o budúcnosti Šilhavého rozhodovať v priebehu nasledujúceho týždňa. "Teraz je bezpodmienečne nutné zdolať Faerské ostrovy, s ktorými hráme už v nedeľu,“ oznámil Fousek podľa portálu idnes.cz."Či rozmýšľam o rezignácii? Je jasné, že sa to bude riešiť. Napriek všetkému je teraz mojou povinnosťou pripraviť mužstvo na nedeľu, čo je veľmi krátka doba. S čím príde vedenie, to neviem," reagoval po zápase s Albánskom kouč Šilhavý. Ten je pri národnom tíme viac ako päť rokov, no horšie obdobie nezažil.

Vlani jeho zverenci síce nepostúpili na MS, ale dôveru dostal aj do ďalšieho kvalifikačného cyklu. Česi ho rozbehli sľubným domácim triumfom nad Poľskom (3:1), no potom iba remizovali v Moldavsku 0:0. Po povinnej výhre na Faerských ostrovoch (3:0) už nasledovala domáca remíza 1:1 s Albánskom a teraz prehra 0:3 na pôde rovnakého súpera. Výrazne si tak skomplikovali situáciu v boji o postup na ME, kde v samostatnej histórii ešte nikdy nechýbali.

Viac o téme: FutbalJaroslav ŠilhavýZahanbujúca prehraAlbánko
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu