Streda24. júl 2024, meniny má Vladimír, zajtra Jakub

Trest za výtržnosti v Holandsku: Legia Varšava musí zaplatiť, futbaloví fanúšikovi nepocestujú

Futbal sa neobišiel bez výtržností Zobraziť galériu (3)
Futbal sa neobišiel bez výtržností (Zdroj: Instagram FC A.)

Európska futbalová únia (UEFA) udelila poľskému klubu Legia Varšava prvé tresty za incidenty v dueli EKL na ihrisku Alkmaaru. Za výtržností fanúšikov musí zaplatiť pokutu 15-tisíc eur, priaznivci Legie navyše nebudú môcť vycestovať na nasledujúci duel v súťaži na ihrisku bosnianskeho klubu Zrinjski Mostar.

UEFA tak reagovala na vyčíňanie fanúšikov poľského klubu v októbrovom stretnutí, ktoré Alkmaar vyhral doma 1:0. Podľa holandskej polície  sa strhli vážne nepokoje ešte pred začiatkom zápasu. Priaznivci hostí vtrhli do vstupnej brány štadióna a prišlo k násilnostiam, počas ktorých jeden policajt upadol do bezvedomia. Na tribúny sa navyše dostalo veľa poľských občanov bez vstupeniek a kontroly, informovala agentúra DPA.  
      

Trest za výtržnosti v
Zobraziť galériu (3)
 (Zdroj: Instagram l. W.)

"Toto rozhodnutie je oddelené od stále sa uskutočňujúceho vyšetrovania incidentov, ku ktorým prišlo po zápase,“ uviedla UEFA v oficiálnom stanovisku. Disciplinárka sa totiž zaoberá aj udalosťami po skončení stretnutia, keď po konflikte s bezpečnostnými zložkami zadržali holandské orgány dvoch hráčov Legie - portugalského kapitána Josueho Pesqueiru a srbského obrancu Radovana Pankova. To vyvolalo reakciu aj na politickej úrovni a dôsledné vyšetrenie žiadal aj poľský premiér Mateusz Morawiecki. Poľské ministerstvo zahraničia označilo udalosti v Alkmaare za "neakceptovateľné" s tvrdením, že fanúšikovia a hráči Legie boli "obeťami fyzického a verbálneho násilia".
 

Trest za výtržnosti v
Zobraziť galériu (3)
 (Zdroj: Instagram L. W.)

Viac o téme: VýtržnostiPokuta PoľskoFutbalUEFA
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu