Sobota13. júl 2024, meniny má Margita, zajtra Kamil, Lara

Šport prerušil teror, UEFA ešte nerozhodla o osude zápasu Belgicko - Švédsko

Po pondelkovom teroristickom akte sa dá napätie v Bruseli krájať
Po pondelkovom teroristickom akte sa dá napätie v Bruseli krájať (Zdroj: YouTube/SkyNews)

Európska futbalová únia (UEFA) zatiaľ neinformovala, aký bude osud zápasu kvalifikácie ME 2024 Belgicko - Švédsko. Pondelňajší duel nedohrali po teroristickom útoku v Bruseli, pri ktorom zahynuli dvaja fanúšikovia Švédska. Stretnutie ukončili po prvom polčase za stavu 1:1. Švédska výprava v utorok odcestovala z belgickej metropoly.  

Belgičania mali už pred duelom istý postup, z F-skupiny idú s nimi ďalej ešte Rakúšania. "Po teroristickom útoku v Bruseli a konzultácii s oboma tímami i miestnou políciou sa rozhodlo, že kvalifikačný zápas na ME 2024 medzi Belgickom a Švédskom sa preruší. Ďalšie informácie prídu v dohľadnom čase," zverejnila v utorok UEFA na svojej oficiálnej stránke. "Budeme informovať, keď nám belgické úrady poskytnú ďalšie informácie. Zachovajte pokoj a dávajte na seba pozor. Naše myšlienky sú s príbuznými zosnulých," uviedol Švédsky futbalový zväz (SvFF) na sociálnej sieti X.
      

Krátke stanovisko zaujala aj Belgická futbalová  federácia (RBFA): "V dôsledku večerného incidentu v Bruseli bol zápas prerušený. Naše myšlienky sú so všetkými, ktorých tento incident ovplyvnil." Bruselská polícia v utorok ráno predpokladaného atentátnika postrelila. K policajnému zákroku došlo v bruselskej štvrti Schaerbeek, kde páchateľ býval. Polícia sa pokúsila streľbou "neutralizovať" podozrivého muža, bol zasiahnutý do hrudníka a streľbu prežil, súčasný zdravotný stav však nie je známy. Okolo oblasti zásahu zriadila polícia široký bezpečnostný perimeter.
 

Viac o téme: TragédiaŠvédskoTerorizmusFutbalUEFA
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu