Utorok16. júl 2024, meniny má Drahomír, Drahomíra, zajtra Bohuslav

MOV si zvolil osem nových členov: Medzi nimi je aj herečka!

Herečka Michelle Yeoh Zobraziť galériu (2)
Herečka Michelle Yeoh (Zdroj: TASR)

Medzinárodný olympijský výbor (MOV) zvolil na utorkovom 141. zasadnutí do svojich radov osem nových členov. Počet členov výboru sa tak rozšíril na 107.

Bývalá peruánska volejbalistka Cecilia Taitová sa stala ako jediná novou členkou výboru jednomyseľne. Strieborná z OH 1988 v Soule má za sebou aj pôsobenie v politike, keď ju dvakrát v Peru zvolili do kongresu. Členom výboru sa stala aj historicky prvá olympijská medailistka z Izraela Jael Aradová. Strieborná džudistka z Barcelony 1992 pôsobí zároveň aj ako prezidentka Izraelského olympijského výboru.
      

MOV si zvolil osem
Zobraziť galériu (2)
 (Zdroj: Instagram Y. A.)

Miesto v MOV získali aj dvaja nedávno zvolení šéfovia strešných orgánov svojich športov - Švédka Petra Sörlingová za stolný tenis a Kórejčan Kim Džä-jul z Medzinárodnej korčuliarskej únie (ISU). Hlasovaním prešiel aj Maďar Balázs Fürjes, Nemec Michael Mronz a Tunisan Mehrez Boussayene. Malajziu bude zastupovať herečka Michelle Yeohová, ktorá je vo športovom svete známa ako manželka bývalého prezidenta Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA) Jeana Todta. 

Viac o téme: VýborHerečkaMOVOsem členov
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu