Streda24. júl 2024, meniny má Vladimír, zajtra Jakub

Erik Černák odohral v drese Tampy Bay Lightning už trojstý zápas: Jeho tím nešťastne prehral pp

Erik Černák v akcii
Erik Černák v akcii (Zdroj: TASR/AP Photo/Jeffrey T. Barnes)

Hokejisti Tampy Bay Lightning prehrali v noci na stredu v NHL na ľade Buffala Sabres 2:3 po predĺžení. V drese hostí odohral slovenský obranca Erik Černák svoj 300. zápas v profilige.

Tampa prehrávala po 1. tretine 0:2, no dvoma gólmi Brandona Hagela dotiahla zápas do predĺženia. V ňom napokon rozhodol o triumfe "šablí" po 106 sekundách Dylan Cozens.
V zostave Montrealu nastúpil Juraj Slafkovský, Canadiens doma prehrali s Minnesotou 2:5. Slovenský útočník dvakrát oslabil svoj tím, hostia oba jeho fauly potrestali v presilovej hre. Wild potiahli trojbodoví Kirill Kaprizov (1+2) a Mats Zuccarello (0+3).
      Štyri body za dva góly a dve asistencie nazbieral Leon Draisaitl z Edmontonu. Jeho tím zdolal Nashville hladko 6:1.

Viac o téme: NHLTampa Bay LightningErik ČernákHokej