Utorok25. jún 2024, meniny má Olívia, Tadeáš, zajtra Adriána

Tomu sa povie šupa: Brankár Mešárovho tímu Mann si pripísal gól v oslabení

Strauss Mann v plnom sústredení Zobraziť galériu (2)
Strauss Mann v plnom sústredení (Zdroj: Instagram S. M.)

Americký hokejový brankár Strauss Mann si v nočnom zápase zámorskej AHL pripísal gól v oslabení. Jeho tím Laval Rocket, v ktorého drese nastúpil prvýkrát v sezóne slovenský útočník Filip Mešár, však prehral na domácom ľade s Rochesterom Americans 4:5 po predĺžení.

Mann sa zapísal do listiny strelcov v 14. minúte za stavu 0:3. Počas presilovky rozhodca signalizoval ďalšie vylúčenie hráča Lavalu, a tak brankár hostí Devin Cooley odišiel na striedačku. Počas tlaku hostí sa ich útočník Filip Cederqvist pokúsil nastreliť puk spoza bránkovej čiary, no ten sa od konštrukcie odrazil von z pásma a skončil až v bránke Rochesteru. Mann bol posledný z hráčov domácich, ktorý sa dotkol puku, a tak mu pripísali gól.