Utorok23. júl 2024, meniny má Oľga, zajtra Vladimír

Slávny futbalista mal sexistické reči na adresu rozhodkyne: Klub ho potrestal nevídaným spôsobom!

Kerem Demirbay
Zobraziť galériu (3)
Kerem Demirbay (Zdroj: SITA)

DÜSSELDORF – Na tento trest nezabudne do konca života. Karem Demirbay (30) sa počas svojej kariéry vypracoval na jedného z najlepších záložníkov nemeckej Bundesligy a dokonca si obliekol aj dres národného tímu. Začiatok jeho kariéry však bol poriadne turbulentný a po celom svete sa preslávil svojimi sexistickými vyjadreniami na adresu známej rozhodkyne Bibiany Steinhaus-Webb (44).

V roku 2015 zamieril vtedy 22-ročný Demirbay z Hamburgu do druholigovej Fortuny Düsseldorf. Práve v tomto klube naplno zažiaril a dostal sa do povedomia. Jeho účinkovanie v tomto klube však poznačila kauza, ktorú riešil takmer celý futbalový svet.

Kerem Demirbay
Zobraziť galériu (3)
Kerem Demirbay  (Zdroj: SITA)

V zápase s FSV Frankfurt mu totiž pred koncom zápasu ukázala známa futbalová rozhodkyňa Bibiana Steinhaus-Webb červenú kartu. Celú situáciu však Demirbay nezvládol a povedal jej, že ženy v mužskom futbale nemajú miesto.

Nemecký futbalista s tureckými koreňmi dostal od disciplinárnej komisie za červenú kartu a jeho nemiestnu poznámku stopku na 5 zápasov a navyše ho potrestal aj jeho vlastný klub. Okrem pokuty vo výške 10-tisíc eur ho poslali rozhodovať zápas mladých futbalistiek, s ktorými si po zápase spravil spoločnú fotografiu.

Kerem Demirbay
Zobraziť galériu (3)
Kerem Demirbay  (Zdroj: Facebook F.D.)

 Aj napriek tomu sa však kariéra Demirbaya nezastavila a od ďalšej sezóny začal pravidelne hrávať najvyššiu súťaž. Odmenou mu bola aj pozvánka do reprezentácie, za ktorú v roku 2017 odohral 2 zápasy. Momentálne pôsobí v tureckom Galatasaryi, s ktorým sa prebojoval do Ligy majstrov.

Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu