Streda24. júl 2024, meniny má Vladimír, zajtra Jakub

Aj prihrávka sa ráta: Na víťaznom góle mal leví podiel Tatar

Zobraziť galériu (2)
(Zdroj: AP Photo/Chris O'Meara)

Slovenský hokejista Tomáš Tatar prispel v NHL asistenciou k triumfu Colorada na ľade New Yorku Islanders 7:4. V 48. minúte prihral Mikkovi Rantanenovi na víťazný gól Avalanche. Colorado si pripísalo 15. víťazstvo v sérii na klziskách súperov vrátane minulej sezóny, čím vytvorilo nový ligový rekord.

V noci na stredu bolo v akcii všetkých 32 tímov profiligy, zrodili sa dva hetriky - trojgólové zápasy zaznamenal Tyler Toffoli z New Jersey (3+0) a Ryan Hartman z Minnesoty (3+2). Colorado v tomto ročníku stále nestratilo ani bod, vyhralo všetkých šesť zápasov. V dueli s NY Islanders navyše prekonalo 15. víťazstvom rade na klziskách súperov rekord súťaže, ktorý doteraz držalo spoločne s Buffalom. Sabres triumfovali od 3. apríla do 13. novembra 2006 14-krát na ľadoch protivníkov.

Aj prihrávka sa ráta:
 (Zdroj: Instagram T. T.)

Rantanen sa na víťazstve podieľal gólom a tromi asistenciami, pričom na jeho víťaznom zásahu mal leví podiel Tatar. V 48. minúte vybojoval slovenský útočník puk vo vlastnom pásme, potiahol akciu po ľavom krídle, v útočnom pásme našiel krížnym bekhendovým pasom fínskeho spoluhráča, ktorý prekonal Iľju Sorokina v bránke "ostrovanov". Zo Slovákov sa tešil z víťazstva aj obranca Erik Černák, ktorého Tampa Bay zdolala Carolinu 3:0. Washington s Martinom Fehérvárym prehral s Torontom 1:4, nepomohol mu ani prvý tohtosezónny gól Alexandra Ovečkina. Montreal s Jurajom Slafkovským podľahol New Jersey 2:5. Z výhry sa neradoval ani Adam Ružička, jeho Calgary nestačilo na New York Rangers (1:3).

Viac o téme: NHLTomáš TatarHokjeColorado Avalanche