Streda17. júl 2024, meniny má Bohuslav, zajtra Kamila

Red Bull nemal na výber: Strach o Maxa Verstappena... Majstrovi sveta museli najať ochranku!

Max Verstappen
Zobraziť galériu (3)
Max Verstappen (Zdroj: SITA)

MEXICO CITY - Nečaká ho nič jednoduché. Aj napriek tomu, že je Max Verstappen už viac ako 2 týždne 3-násobným majstrom svet, počas tohto víkendu ho čakajú zrejme najťažšie preteky v tejto sezóne. Mexickí fanúšikovia ho majú totiž poriadne v zuboch a jeho stajňa si dokonca najala ochrankárov, ktorí sa majú postarať o jeho bezpečnosť.

Mexico City čaká počas tohto víkendu športový sviatok, keďže na Okruh bratov Rodríguezovcov zavítajú preteky Formuly 1. Domáci priaznivci však majú poriadne v zuboch Maxa Verstappena a aj celý Red Bull. Podľa nich sa totiž správajú k ich miláčikovi Sergiovi Pérezovi bez akéhokoľvek rešpektu, čo sa im vôbec nepáči. Prvé náznaky toho, čo holandského pretekára tento víkend čaká, mohli diváci vidieť už počas posledných pretekov v Austine, kde mali prevahu fanúšikovia Mexičana.

Max Verstappen
Zobraziť galériu (3)
Max Verstappen  (Zdroj: SITA)

Holanďan sa na stupňoch víťazov nedočkal aplauzu, ale piskotu. Red Bull sa preto rozhodol, že nenechá nič na náhodu a bezpečnosť 3-násobného majstra sveta budú strážiť ochrankári. Aj keď sa to podľa vyjadrení predstaviteľov Red Bullu Verstappenovi nepáčilo, tak na výber zrejme príliš nemá.

Fanúšikov Mexičana sa zrejme dotklo viacero vecí, ktoré boli na jeho adresu počas tejto sezóny povedané. Samotný Verstappen spôsobom sebe vlastným počas roka uviedol, že ak bude treba, tak pohár konštruktérov vyhrá aj sám. Samotná stajňa kritizovala výkony Péreza a stále sa špekuluje, či bude súčasťou najlepšieho tímu súčasnosti aj v ďalšej sezóne. Za tieto slová si však môže tento pretekár sám, keďže jeho výkony ani zďaleka nenapĺňajú očakávania.

Sergio Pérez
Zobraziť galériu (3)
Sergio Pérez  (Zdroj: SITA)

Viac o téme: Max Verstappen
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu