Pondelok17. jún 2024, meniny má Adolf, zajtra Vratislav

Žatva v NHL: V akcii Fehérváry, Tatar i McDavid, olejári vyhrali pod holým nebom

Olejári sa tešia
Olejári sa tešia (Zdroj: Jason Franson/The Canadian Press via AP)

Hokejisti Washingtonu so slovenským obrancom Martinom Fehérvárym zdolali v noci na pondelok San Jose 3:1. V NHL si pripísali tretie víťazstvo za sebou. V akcii bol aj Tomáš Tatar, ktorého Colorado prehralo na ľade Buffala 0:4.

Edmonton si v zápase pod holým nebom poradil s Calgary 5:2 a ukončil sériu štyroch prehier. V drese Flames chýbal pre zranenie ramena slovenský útočník Adam Ružička. Duel Heritage Classic sledovalo na Commonwealth Stadium v Edmontone 55.411 divákov. Do zostavy Oilers sa po zranení vrátil kapitán Connor McDavid a zaznamenal jednu asistenciu. Bodovo sa najviac darilo jeho spoluhráčovi Evanderovi Kaneovi, ktorý strelil gól a pridal k nemu dve asistencie.
Fehérváry nebodoval ani v ôsmom zápase ročníka. Po kolízii s Tomášom Hertlom musel zamieriť do šatne a vynechal takmer polovicu druhej tretiny, no do hry sa vrátil. V zápase odohral 16:48 minút, vyslal jednu strelu, pripísal si aj jeden hit a plusový bod. Buffalo zvíťazilo nad Coloradom 4:0. Slovenský útočník hostí Tomáš Tatar odohral 10:10 minút a do štatistík si pripísal dve trestné minúty, mínusku a jeden hit.

Viac o téme: HokejNHLTomáš TatarCalgary FlamesMartin FehérváryWashington Capitals