Piatok14. jún 2024, meniny má Vasil, zajtra Vít

Basketbal je nemilosrdný: Sacramentskí Králi vyhrali, LeBronovi pokazili oslavu výročia!

De´Aaron Fox
De´Aaron Fox (Zdroj: Instagram S. K.)

Basketbalisti Sacramenta zvíťazili v noci na pondelok v zámorskej NBA nad Los Angeles Lakers 132:127 po predĺžení. Kings tak pokazili LeBronovi Jamesovi 20. výročie jeho debutu v profilige, ktorý sa udial v rovnakom meste.

De’Aaron Fox pomohol k výhre 37 bodmi a ôsmimi asistenciami. Výraznou mierou sa pod triumf Sacramenta podpísal aj Malik Monk, ktorý zaznamenal 11 z 22 bodov v predĺžení a prihral Kevinovi Huerterovi na kľúčovú trojku 32 sekúnd pred koncom. Za hostí si Anthony Davis pripísal 30 bodov a 16 doskokov. James, ktorého v roku 2003 draftoval z prvého miesta Cleveland, dokončil duel s 27 bodmi, 15 doskokmi a ôsmimi asistenciami. Prvý zápas v NBA na palubovke súpera odohral Victor Wembanyama, tohtoročná draftová jednotka. Jeho San Antonio prehralo s domácimi Los Angeles Clippers 83:123, pričom francúzsky mladík zaznamenal 11 bodov a päť doskokov.