Streda24. júl 2024, meniny má Vladimír, zajtra Jakub

Dost nešťastné zakončenie futbalového zápasu: Defibrilátor a nosidlá!

Bas Dost
Bas Dost (Zdroj: Instagram B. D.)

Holandský futbalista Bas Dost (34) skolaboval v nedeľňajšom zápase 10. kola Eredivisie medzi AZ Alkmaar a NEC Nijmegen. Útočníka hostí lekári ošetrovali priamo na ihrisku, no hráč bol pri vedomí, keď ho z trávnika odnášali na nosidlách. Zápas nedohrali, Nijmegen viedol tesne pred koncom 2:1.

Na záberoch bolo vidieť, ako záchranári vstupujú na ihrisko s defibrilátorom, ale nie je jasné, či bol použitý. Dosta previezli do miestnej nemocnice. Klub z Nijmegenu neskôr na sociálnej sieti X (predtým Twitter) zverejnil hráčovo vyhlásenie: "Mám sa dobre. Pomoc, ktorú som dostal na ihrisku, bola fantastická. Teraz som v nemocnici a cítim sa lepšie. Ďakujem všetkým za podporu." Nie je jasné, či výsledok bude platiť ako konečný. Dost sa v 11. minúte strelecky presadil, keď poslal hostí do vedenia.

      Spočiatku nebolo známe, čo presne sa Dostovi stalo. Spadol v strede ihriska a potom sa pred neho postavili hráči. Podľa periodika De Gelderlander hráč už sedel, keď do šatne prišiel jeho otec. Jeho bývalé kluby Eintracht Frankfurt a VfL Wolfsburg zaželali Dostovi skoré uzdravenie. "Rodina Eintrachtu na teba myslí a želá ti úplné uzdravenie," uvádza sa vo vyhlásení, z ktorého citovala agentúra DPA.

 

Viac o téme: HolandskoFutbalBas Dost
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu