Streda24. júl 2024, meniny má Vladimír, zajtra Jakub

Pohreb legendy: Rakva s telom Sira Bobbyho Charltona prejde aj okolo Old Trafford

Zobraziť galériu (2)
(Zdroj: Instagram Man U)

Pohreb legendárneho futbalistu Sira Bobbyho Charltona sa uskutoční 13. novembra. Spomienková bohoslužba a smútočný obrad za ikonu Manchestru United sa uskutoční v Manchesterskej katedrále. Sprievod s rakvou povedie aj popri štadióne Old Trafford. Bývalý anglický reprezentant zomrel 21. októbra v kruhu rodiny vo veku 86 rokov.

 "Bohoslužba vzdá hold Bobbymu - manželovi, otcovi, starému otcovi, a samozrejme, jednému z najlepších futbalistov, akých kedy táto krajina mala. Sprievod do katedrály bude prechádzať okolo Old Trafford a poskytne fanúšikom príležitosť na modlitbu a poslednú rozlúčku so skutočnou legendou Manchestru United," uviedol klub vo vyhlásení. Rodina zorganizuje súkromný pohrebný obrad a požiadala o zachovanie súkromia pri jeho zorganizovaní.
      

Pohreb legendy: Rakva s
Zobraziť galériu (2)
 (Zdroj: profimedia.sk)

Charlton bol vyše 40 rokov najlepší strelec United (249 gólov) aj anglickej reprezentácie (49 gólov), kým ho v roku 2017 neprekonal Wayne Rooney. V roku 1958 prežil haváriu lietadla v Mníchove, pri ktorej zahynulo 21 ľudí vrátane ôsmich členov slávneho tímu "Busby Babes". O 10 rokov neskôr pomohol vyhrať Manchestru United ako prvému anglickému klubu Európsky pohár majstrov. S anglickým tímom v roku 1966 vybojoval titul na domácich MS, na Old Trafford tri ligové tituly a raz Pohár FA. Po odchode z United v roku 1973 trénoval Preston. O 11 rokov sa vrátil na Old Trafford ako riaditeľ klubu. V roku 1994 mu bývalá britská kráľovná Alžbeta II. udelila rytiersky titul Sir.

Viac o téme: PohrebBobby CharltonFutbalMan UKanonier
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu