Piatok14. jún 2024, meniny má Vasil, zajtra Vít

Škandál olympijského víťaza: Za napadnutie expriateľky dostal mastnú pokutu... Ostrá reakcia tenistu!

Alexander Zverev Zobraziť galériu (3)
Alexander Zverev (Zdroj: SITA)

BERLÍN - V posledných dňoch opäť ožila kauza okolo tenistu Alexandra Zvereva (26). Ten čelí obvineniam svojej bývalej priateľky Brendy Patea, ktorá tvrdí, že na ňu počas hádky fyzicky zaútočil. Súd najnovšie rozhodol o tom, že Zverev musí zaplatiť pokutu vo výške 450-tisíc eur. K celej situácii sa už stihol vyjadriť aj samotný športovec, ktorý bol z rozhodnutia poriadne naštvaný.

K napadnutiu malo dôjsť v roku 2020, keď spolu dvojica chodila. Patea však po ich rozchode tenistu obvinila z toho, že ju počas hádky fyzicky napadol. Celý príbeh riešil aj súd, ktorý nedávno nariadil Zverevovi, aby zaplatil pokutu vo výške 450-tisíc eur.

To sa mu samozrejme nepáčilo a jeho právnik oznámil, že sa proti rozhodnutiu odvolajú. K celej situácii sa nakoniec vyjadril aj samotný Zverev. Ten sa predstavil na turnaji v Paríži, kde si po víťazstve v druhom kole nebral servítku pred ústa.

„Je to absolútna hlúposť. Každý, kto má čo len priemerné IQ vie, o čom celý tento prípad je," povedal tenista, ktorý na turnaji skončil po prehre s Grékom Tsitsipasom. 

Trestný príkaz, ktorý dostal Zverev, využívajú súdy v Nemecku na to, aby prípady, ktoré to umožňujú, boli vyriešené predtým, ako sa začne súdny proces. Vzhľadom na to, že olympijský víťaz z Tokia pokutu zaplatiť nechce, sa mu však zrejme nevyhne.

Alexander Zverev
Zobraziť galériu (3)
Alexander Zverev  (Zdroj: SITA)

Viac o téme: Alexander Zverev
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu