Štvrtok20. jún 2024, meniny má Valéria, zajtra Alojz

Známy boxer sa dozvedel rozsudok: Za brutálnu vraždu tehotnej milenky dostal doživotie!

Felix Verdejo Zobraziť galériu (2)
Felix Verdejo (Zdroj: pixabay.com)

SAN JUAN - Známy portorický boxer Felix Verdejo (30) bol v lete tohto roka uznaný vinným z brutálnej vraždy svojej milenky Keishly Rodríguez (†27), ktorá bola v čase skutku tehotná. Pred pár dňami si vypočul rozsudok, vďaka ktorému sa už na slobodu nikdy nedostane.

Felix Verdejo patril poslednú dekádu medzi najlepších portorických boxerov. V roku 2012 sa ako amatér objavil na olympiáde v Londýne a medzi profesionálmi odchádzal v 29-tich zápasoch ako porazený len dvakrát.

V máji roku 2021 však na neho polícia vydala zatykač a jeho hviezdna kariéra sa skončila. El Diamante, ako znela jeho prezývka, bol totiž obvinený z vraždy svojej milenky Keishly Rodríguez. Tá totiž otehotnela a Verdejo na ňu tlačil, aby išla na potrat. Keď to odmietla, tak ju mal spolu s jeho komplicom vylákať na neznáme miesto, udrieť do tváre a následne jej vpichnúť silné sedatíva. Dvojcia ju nakoniec priviazala k cementovému bloku a hodila z mosta do vody.

Počas leta uznala porota Verdeja vinným a čakalo sa na konečný verdikt. Ten prišiel pred pár dňami a informoval o ňom Úrad prokuratúry Spojených štátov, ktorý sa podieľal na vyšetrovaní. Bývalý boxer bol odsúdený na doživotie a aj keď sa môže odvolať, dôkazy sú podľa úradu jasné. Úspešný športovec tak zrejme strávi zvyšok svojho života za mrežami.

Felix Verdejo
Zobraziť galériu (2)
Felix Verdejo  (Zdroj: SITA)

Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu