Nedeľa26. máj 2024, meniny má Dušan, zajtra Iveta

Fehy konečne bodoval: Zaznamenal asistenciu, Washington však prehral

Zobraziť galériu (2)
(Zdroj: TASR/AP Photo/Mark Schiefelbein)

Slovenský hokejista Martin Fehérváry sa v jedenástom zápase sezóny NHL dočkal svojho prvého bodu. V noci na štvrtok si pripísal asistenciu, jeho Washington však podľahol Floride 3:4 po predĺžení.

O triumfe Panthers rozhodol v 15. sekunde predĺženia Sam Reinhart. Ten predtým zaznamenal aj asistenciu, bilanciu 1+1 dosiahol za Floridu aj Aleksander Barkov, Evan Rodrigues a Oliver Ekman-Larsson. Panteri potvrdili zlepšenú formu, vybojovali siedme víťazstvo z uplynulých desiatich stretnutí. Capitals nestačili ani dva presné zásahy Anthonyho Manthu, Connor McMichael pridal gól a asistenciu.

Fehy konečne bodoval: Zaznamenal
 (Zdroj: Instagram M. F.)

Fehérváry asistoval v druhej tretine pri góle McMichaela v oslabení, počas 20:12 minút na ľade si pripísal aj dva strelecké pokusy, tri bodyčeky a jeden plusový bod. Ottawa zvíťazila v "bitke o Ontário" nad domácim Torontom 6:3. Tim Stützle pomohol k výhre nad rivalom gólom a tromi asistenciami, darilo sa aj jeho spoluhráčom z útoku, Claude Giroux si pripísal dva presné zásahy a asistenciu a Mathieu Joseph tri asistencie. Dominik Kubalík prispel k úspechu dvomi gólmi.

Viac o téme: HokejNHLWashington CapitalsFeherváry