Streda17. júl 2024, meniny má Bohuslav, zajtra Kamila

Uneseného otca futbalovej hviezdy prepustili: Emotívne zábery dojatej rodiny obleteli celý svet!

Luis Díaz
Luis Díaz (Zdroj: SITA)

BARRANCAS - Rukojemnícka dráma, ktorú sledoval celý svet, mala napokon šťastný koniec. Otec hviezdneho futbalistu Luisa Díaza (26), ktorého koncom októbra uniesli, bol počas včerajšieho dňa prepustený na slobodu a konečne sa stretol so svojou rodinou.

Správy o únose rodičov Luisa Díaza otriasli koncom októbra svetom futbalu. Kolumbijská vláda začala okamžite rokovať s Národnou oslobodzovaciou armádou, ktorá mala drámu na svedomí. Jeho matku sa podarilo oslobodiť, avšak otca stále držali v džungli neďaleko mesta Barrancas, kde k únosu došlo.

Počas včerajšieho dňa sa však celý prípad skončil, keď viacero zdrojov informovalo o tom, že Díazov otec je v bezpečí. Správu napokon potvrdil aj Liverpool FC, kde futbalista hráva. „Sme nadšení, že otec Luisa Díaza sa v bezpečí vrátil domov a chceme poďakovať všetkým, ktorí pomohli pri jeho záchrane," napísal klub na svojom profile na sociálnej sieti Instagram.

Díazovho otca po prepustení najskôr ošetrili členovia OSN a helikoptérou ho následne previezli do bezpečia. Tam sa zvítal so svojou rodinou a blízkymi, ktorí ho privítali hudbou a slzami šťastia. Zábery sa okamžite začali šíriť sociálnymi sieťami a dojali nielen futbalových fanúšikov.

Viac o téme: Luis Díaz
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu