Pondelok4. marec 2024, meniny má Kazimír, zajtra Fridrich

Weissovci napriek výhre nad Islandom smutní: Vlado mladší nemohol hrať

Vladimír Weiss st.
Vladimír Weiss st. (Zdroj: Instagram ŠK S)

Desať zápasov trvalo, kým sa niekomu podarilo zlomiť domácu sériu bez prehry futbalistov KÍ Klaksvík. Dokázali to hráči Slovana Bratislava, ktorí si po štvrtkovom triumfe 2:1 v 5. kole skupinovej fázy Európskej konferenčne ligy zabezpečili druhý rok za sebou účasť v jarnej časti.

Tréner Vladimír Weiss bol spokojný, že sa podarilo splniť cieľ a mrzelo ho iba to, že pri úspechu nemohol byť jeho syn. Hlavný kouč neskrýval po úspešnom zavŕšení jesennej misie radosť, ale priznal, že už po žrebe skupiny očakával postup. "Som za to rád, aj keď po žrebe som to považoval za povinnosť. Ľubľana bola pred prvým zápasom 50 na 50 a Klaskvík ma príjemne prekvapil. Hlavne doma vedia hrať, bojujú, majú v tom systéme dobre nacvičené veci. Nebolo to ľahké, ale napriek tomu sme tu vyhrali ako prví po deviatich zápasoch v ich európskej ceste. Naozaj si to vážim. Potvrdili sme postup, čo sme chceli. Samozrejme sa pozeráme aj na financie, nejaká koruna do klubu príde a môžeme ju investovať," povedal.
      Slovan rovnako ako v domácom vzájomnom zápase s Faerčanmi inkasoval ako prvý a muselotáčať. Duel rozhodol dvoma gólmi Juraj Kucka. Slovanu v aktuálnej sezóne často chýba Vladimír Weiss mladší, ktorého trápia zranenia, a necestoval ani na Faerské ostrovy. Hlavný kouč priznal, že ho mrzí, že pri úspechu nemal svojho syna: "Som rád za celé mužstvo, ale smutný, že Vlado nemôže byť pri tom. Zranenia ho ničia prakticky celú sezónu, nemal to jednoduché, ale verím, že sa už teraz dá dokopy. Tá achilovka je už viac menej v poriadku, príčina bola v bedrovom kĺbe."

Viac o téme: IslandFutbalVladimír Weiss st.
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu