Pondelok4. marec 2024, meniny má Kazimír, zajtra Fridrich

Ťažký úraz známeho českého komentátora: Po páde zo schodov ochrnul!

Tomáš Lachman Zobraziť galériu (2)
Tomáš Lachman (Zdroj: Facebook T.L.)

PRAHA - Jeho život sa zmenil doslova v sekunde. Známy český komentátor a reportér Tomáš Lachman (47) sa ešte počas minulej sezóny prihováral českým fanúšikom biatlonu. V máji však utrpel vážne zranenia, kvôli ktorým zostal čiastočne ochrnutý.

Tomáš Lachman pôsobil ako komentátor a redaktor, ktorý sa zameriaval na biatlon. Po konci minulej sezóny sa v máji vybral na rodinnú dovolenku, ktorá sa však v sekunde zmenila na horor. Po páde zo schodov totiž utrpel vážne zranenia. 

„V týme biatlonových komentátorov sa bohužiaľ neobjaví Tomáš Lachman, ktorý sa zotavuje po ťažkom úraze a jeho návrat nie je v tejto chvíli možný," uviedla hovorkyňa ČT pre Blesk. Podľa informácii tohto portálu sú však následky tejto nehody dlhodobé.

Komentátor dlhé mesiace ležal na lôžku bez akéhokoľvek pohybu a nedokázal komunikovať ani reagovať. V posledných týždňoch sa však objavili aspoň malé pokroky, čo dalo jeho rodine a blízkym nádej. 

„V poslednej dobe sa jeho stav významne zlepšil, začal dokonca v obmedzenej miere komunikovať a mierne sa hýbať. A všetci dúfame, že pokroky bude robiť aj ďalej," uviedol zdroj pre spomínaný Blesk.

Tomáš Lachman
Zobraziť galériu (2)
Tomáš Lachman  (Zdroj: Facebook T.L.)

Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu