Pondelok4. marec 2024, meniny má Kazimír, zajtra Fridrich

Bývalý obranca Liverpoolu bojuje s ALS: Emotívne slová o náročnej chorobe!

Stephen Darby
Stephen Darby (Zdroj: Instagram D.R. MND)

LIVERPOOL - Bývalý futbalista Stephen Darby (35) už niekoľko rokov bojuje s amyotrofickou laterálnou sklerózou. O svojom každodennom zápase s touto chorobou však otvorene hovorí a pravidelne o ňom informuje aj na sociálnych sieťach.

Odchovanec Liverpool bol členom prvého tímu tohto slávneho klubu v rokoch 2008 až 2012. Počas tohto obdobia absolvoval viacero hosťovaní a následne si vyskúšal pôsobenie v Bradforde a Boltone. 

V roku 2018 však musel vo veku 29 rokov ukončiť svoju kariéru. Po prvých príznakoch vyhľadal lekárov a tí mu oznámili, že trpí ochorením ALS. Darby však so svojou diagnózou statočne bojuje a na sociálnej sieti Instagram dokonca založil profil s názvom Darby Rimmer MND, ktorého úlohou je zbieranie peňazí na výskum tejto choroby. 

Na tomto profile zároveň opisuje, aký je život s ALS. Pred pár dňami zverejnil viacero fotiek, na ktorých ukázal svoje zranenia po tom, ako stratil rovnováhu a spadol na zem. Kvôli ochoreniu sa totiž často stane, že stratí rovnováhu, kvôli čomu skončil tento rok už 2-krát na pohotovosti.

„Keď sú vaše telo, ruky a nohy slabé, tak je človek náchylný na zakopnutia a pády. Keď padáte, nemôžete použiť ruky, aby zabrzdili pád. Kvôli dvom z nich som tento rok skončil na pohotovosti. Pády nie sú vôbec pekné a vašu rodinu ovplyvnia fyzicky aj emocionálne, pretože vás musia zdvihnúť a postarať sa o vás. Tieto prekážky však spoločne prekonávate a prispôsobujete sa im. Zdvihnete sa pokračujete," napísal Darby.

Viac o téme: Stephen Darby
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu