Streda17. júl 2024, meniny má Bohuslav, zajtra Kamila

Hviezdna lyžiarka lieta v problémoch: Vyšetruje ju antidopingová agentúra!

Breezy Johnson Zobraziť galériu (2)
Breezy Johnson (Zdroj: SITA)

ST. MORITZ - Poriadne si zavarila. Elitná americká zjazdárka Breezy Johnson (27) čelí vyšetrovaniu domácej antidopingovej agentúry. Celý prípad môže mať pre lyžiarku nepríjemné následky, keďže jej hrozí až dvojročný zákaz činnosti.

V posledných rokoch patrí Johnson medzi najlepšie americké lyžiarky. Počas svojej kariéry si na svoje konto pripísala 7 pódiových umiestnení v zjazde, avšak víťazstva sa zatiaľ nedočkala. 

Breezy Johnson
Zobraziť galériu (2)
Breezy Johnson  (Zdroj: SITA)

O svoj premiérový triumf mohla počas víkendu zabojovať v St. Moritzi, kde však napokon neštartovala. Ako sa ukázalo, Johnson momentálne čelí vyšetrovaniu zo strany Americkej antidopingovej agentúry. Podľa nej totiž lyžiarka porušila pravidlá o povinnom nahlásení miesta pobytu, vďaka ktorým sa môžu vykonávať dopingové kontroly. K celej situácii sa napokon vyjadrila aj na svojom profile na sociálnej sieti Twitter.

„Môžem potvrdiť, že čelím vyšetrovaniu, ktoré je v počiatočnej fáze. Z rešpektu k mojim súperkám som sa rozhodla, že až do skončenia prípadu nebudem pretekať. Môj prípad nie je o zakázaných látkach, ale skôr o tom, či som správne aktualizovala informácie o mojej polohe. Som a vždy som bola čistou športovkyňou," uviedla Johnson.

Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu