Nedeľa16. jún 2024, meniny má Bianka, Blanka, zajtra Adolf

Slafkovský vyše 22 minút v nasadení, Canadiens prehrali s Pittsburghom 4:3

Juraj Slafkovský
Juraj Slafkovský (Zdroj: Instagram J. S.)

Montreal Canadiens prehrali doma s Pittsburghom 3:4 po nájazdoch, svoj pokus v nich nepremenil na gól Juraj Slafkovský. Ten strávil v prvom útoku na ľade vyše 22 minút, najviac v kariére.

Montreal stratil v dueli s Pittsburghom náskok 3:1 po prvej tretine. Hostia v druhej časti vyrovnali a o triumfe 4:3 napokon rozhodli až v 12. sérii nájazdov, víťazný premenil Jansen Harkins. Slafkovský odohral v osobnom maxime 22:04 min, mal tri strely, jeden hit a v druhej tretine pri jeho vylúčení za hákovanie vyrovnal na 3:3 Sidney Crosby. Ten zaznamenal dva góly a asistenciu a v historickej tabuľke bodovania NHL sa s 1533 bodmi dostal na úroveň Marka Recchiho na 13. miesto.
      Colorado si pripísalo druhé víťazstvo za sebou, doma zdolalo Buffalo 5:1. Valerij Ničuškin k tomu prispel dvoma gólmi, Nathan MacKinnon mal dve asistencie a ako piaty hráč v histórii organizácie sa dostal na métu 800 bodov v NHL. Obranca Sam Malinski dal svoj prvý gól v zámorskej profilige. Tatar odohral za "lavíny" 13:15 min s plusovým bodom.
      Švédsky krídelník Simon Holmström rozhodol 93 sekúnd pred koncom tretej tretiny vo vlastnom oslabení o štvrtom víťazstve New Yorku Islanders za sebou. Na domácom ľade zdolali Anaheim 4:3. Hostia prehrali štvrtýkrát za sebou.

Viac o téme: NHLMontrealSlafkovský