Sobota15. jún 2024, meniny má Vít, zajtra Bianka, Blanka

Transrodová hráčka prepísala históriu majstrovstiev sveta: Súperka jej poslala tvrdý odkaz!

Deta Hedman
Deta Hedman (Zdroj: Profimedia)

LONDÝN - Nedávne majstrovstvá sveta žien organizácie WDF v šípkach sa zapísali do histórie. Po prvýkrát sa na nich totiž predstavila transrodová športovkyňa, čo sa však nepáčilo jej súperke Dete Hedman (64). Svoj názor na celú situáciu uviedla na sociálnych sieťach a pod jej príspevkom sa vyjadrili aj fanúšikovia.

Organizácia WDF na rozdiel od známejšej PDC organizuje majstrovstvá sveta v kategórii žien a aj mužov. Tie posledné priniesli zápis do histórie, o ktorý sa postarala Victoria Monaghan. Tá sa stala prvou transrodovou hráčkou, ktorá si zahrala proti ženám.

Kým niektorí tento krok uvítali, iným sa až tak nepozdával. Jednou z nich je aj známa šípkarka Deta Hedman, ktorá na svojom profile na sociálnej sieti Facebook napísala, že je jednoznačne proti tomu, aby mohli transrodové hráčky súťažiť proti ženám.

„S transrodovými hráčkami som sa trápila už niekoľko mesiacov. Od začiatku je môj názor taký, že to nie je v poriadku. V osobnom živote nemám problém s transrodovými ľuďmi. Victoriu Monaghan som stretla a je to skvelý človek. Veľa sme sa spolu nasmiali. Môj osobný názor však je, že transrodové hráčky by nemali hrať ženské turnaje," povedala vo svojom statuse.

Jej príspevok komentovalo množstvo fanúšikov a kým niektorí jej postoj podporili, našli sa aj takí, ktorí s ňou nesúhlasili. „Podľa mňa sú šípky jediný šport, kde môžu muži a ženy súťažiť proti sebe. Neexistuje žiadna výhoda, pre ktorú by mali byť ženy a muži rozdelení. Z turnajov by mali hráčov vylučovať len kvôli výkonnosti a ničomu inému," uviedol jeden z komentujúcich.

Viac o téme: Deta Hedman
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu