Utorok23. júl 2024, meniny má Oľga, zajtra Vladimír

Erik Černák pomohol Tampe k zázračnému triumfu: Olejári šli domov s dlhým nosom

(Zdroj: TASR/Jason Franson/The Canadian Press via AP)

Hokejisti Tampy Bay Lightning v zostave so slovenským obrancom Erikom Černákom triumfovali v noci na piatok v NHL na ľade Edmontonu 7:4. Ukončili tak osemzápasovú víťaznú sériu Oilers.

Černák odohral 23:59 min a na konto si pripísal dva plusové body. Kanonier hostí Steven Stamkos vsietil prvýkrát v profiligovej kariére v jednom zápase štyri góly, brankár Andrej Vasilevskij vykryl 53 striel. Washington v zostave s Martinom Fehérvárym prehral vo Philadelphii 3:4 po predĺžení. Slovenský zadák strávil na ľade 20:15 min a zaznamenal dva mínusové body. Calgary Flames s Martinom Pospíšilom a Adamom Ružičkom podľahli domácej Minnesote 2:3 po nájazdovom rozstrele. Pospíšil absolvoval 13:04 min a na bránku Wild vyslal tri strely. Ružička mal minutáž 9:14. Toronto proti Columbusu vyrovnalo päťgólové manko, napokon však prehralo 5:6 po predĺžení.

Viac o téme: NHLHokejTampa Bay Lightnings