Streda17. júl 2024, meniny má Bohuslav, zajtra Kamila

Hororová nehoda známeho futbalistu: 26 dní v kóme... Prehovoril o návrate na trávniky!

Sergio Rico
Sergio Rico (Zdroj: SITA)

PARÍŽ - Španielsky brankár Sergio Rico (30) bojoval počas tohto leta o svoj holý život. Po nehode, ktorú utrpel pri jazde na koni, bol 26 dní v kóme a podľa doktorov mal obrovské šťastie, že prežil. V najnovšom rozhovore opísal náročnú rekonvalescenciu a uviedol, že by sa chcel vrátiť späť k futbalu.

Rico mal vážnu nehodu, ktorá ho takmer stála život, na konci mája tohto roka. Po tom, ako ho kôň zasiahol do oblasti krku, musel podstúpiť náročnú operáciu mozgu. Po 26-tich dňoch v kóme sa napokon prebral a mohol tak začať svoj návrat do normálneho života. 

Z nemocnice ho prepustili v auguste a ešte aj v týchto dňoch musí dodržiavať prísny režim, ktorý mu naordinovali lekári. O svojej náročnej rehabilitácii prehovoril v najnovšom rozhovore pre rádio El Partidazo de COPE, v ktorom priznal, že kvôli svojmu stavu poriadne schudol a že sa chce už čoskoro vrátiť k futbalu. 

„Strašne sa teším, keď mi dá doktor viac voľnosti, pretože sa cítim dobre. Chcem sa vrátiť k môjmu režimu a znova sa cítiť ako futbalista. V nemocnici som schudol 20 kilogramov... Vážil som 92 kilogramov a mal som 73. Teraz mám 88. Môj návrat však nie je v mojich rukách. Počúvam všetko, čo mi doktori hovoria, pretože sú to ľudia, ktorí mi zachránili život," uviedol brankár, ktorý bol podľa doktorov pol centimetra od smrti. 

 

Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu