Štvrtok13. jún 2024, meniny má Anton, zajtra Vasil

Dve prvenstvá: Fehy strelil prvý gól v sezóne, vyhlásili ho za prvú hviezdu zápasu

(Zdroj: TASR/AP Photo/Karl B DeBlaker)

Slovenský hokejista Martin Fehérváry strelil prvý gól v tejto sezóne zámorskej NHL. Obranca pomohol presným zásahom k triumfu Washingtonu na ľade Caroliny 2:1 po samostatných nájazdoch. Bodovo naprázdno vyšiel Šimon Nemec, ktorého New Jersey prehralo s Anaheimom 1:5. V drese hostí sa blysol hetrikom Adam Henrique.

Hurricanes viedli od 28. minúty, keď sa presadil Sebastian Aho. Fehérváry však o necelé štyri minúty vyrovnal na 1:1. Tom Wilson prihral slovenskému obrancovi, ktorý sa dostal medzi kruhy a prekonal brankára Piotra Kočetkova. V nájazdoch rozhodol hneď v prvej sérii Jevgenij Kuznecov. Fehérváry zaznamenal 15. presný zásah v kariére a prvý od 17. marca, keď skóroval proti St. Louis Blues. Opäť nastúpil v prvej obrannej dvojici Capitals so skúseným Johnom Carlsonom, strávil na ľade 23:34 minúty, počas ktorých zaznamenal jednu strelu a plusový bod. Dvadsaťštyriročného zadáka zároveň vyhlásili za prvú hviezdu zápasu. Fehérváry nastúpil v tejto sezóne na 23 duelov a získal 5 bodov (1+4). Nathan MacKinnon prispel štyrmi bodmi (2+2) k triumfu Colorada nad San Jose 6:2. Dvadsaťosemročný kanadský útočník predĺžil svoju bodovú sériu na 15 zápasov. Za Sharks sa dvakrát presadil Čech Tomáš Hertl. Vegas zdolal Ottawu 6:3 a potvrdil pozíciu najlepšieho tímu v lige. V drese obhajcu titulu zaznamenal Jack Eichel gól a asistenciu a bodoval v desiatom stretnutí v rade. Kapitán Mark Stone dosiahol tri asistencie.

Viac o téme: NHLMartin FehérváryHokej