Sobota13. júl 2024, meniny má Margita, zajtra Kamil, Lara

Bizarné finále tenisového turnaja: Ukrajinka odmietla nastúpiť proti Ruske... Nahradil ju muž!

Marta Kostyuk Zobraziť galériu (3)
Marta Kostyuk (Zdroj: SITA)

PARÍŽ - Exhibičný turnaj Negometal Open mal počas víkendu poriadne nečakané vyvrcholenie. V ženskej časti pavúka sa mali vo finále stretnúť ruská tenisová nádej Mirra Andreeva (16) s Ukrajinkou Martou Kostyuk (21). K ich zápasu však nakoniec nedošlo a Andreeva si zmerala sily s 1145. mužom svetového rebríčka Yanisom Ghazouani Durandom (23).

Od začiatku vojny na Ukrajine je situácia medzi ruskými a ukrajinskými športovcami veľmi napätá. Dôkazom toho je aj vyvrcholenie turnaja vo Francúzsku, kde sa proti seba mali postaviť Mirra Andreeva a Marta Kostyuk.

Talentovaná Ruska začala tento rok na 405. mieste svetového rebríčka a počas neho sa dostala až na pozíciu číslo 57. Jej súperka je momentálne na 39. mieste. Z očakávaného finále však napokon nebolo nič, keďže sa Kostyuk rozhodla, že do finále nenastúpi. K celej situácii sa vyjadrili aj organizátori, ktorí všetko vysvetlili. 

Marta Kostyuk
Zobraziť galériu (3)
Marta Kostyuk  (Zdroj: SITA)

„Kvôli dôvodom, ktoré nedokážeme ovplyvniť a kvôli geopolitickej situácii na Ukrajine nebude môcť Marta Kostyuk nastúpiť vo finálovom zápase 6. ročníka Negometal Open," napísali na svojom profile na sociálnej sieti Facebook.

Vedenie turnaja však napokon našlo za ukrajinskú tenistku neočakávanú náhradu. „Spravili sme všetko, čo bolo v našich silách, aby sme zohnali náhradu, avšak mali sme na to veľmi málo času. Preto sme sa rozhodli, že sa proti nej postaví Peageois Yanis Ghazouani Durand. Ďakujeme za pochopenie," doplnili vo svojom statuse. 

Vyvrcholenie turnaja tak obletelo svet. To zvládol lepšie francúzsky tenista, ktorý vyhral v dvoch setoch 7:5 a 6:2. Trofej určenú pre víťazku si aj napriek tomu odniesla Andreeva. 

Mirra Andreeva
Zobraziť galériu (3)
Mirra Andreeva  (Zdroj: SITA)

Viac o téme: Marta KostyukMirra Andreeva
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu