Utorok25. jún 2024, meniny má Olívia, Tadeáš, zajtra Adriána

Keď je hokej v NHL radosť: Tímy Tatara aj Fehérváryho zvíťazili

Zobraziť galériu (2)
(Zdroj: TASR/AP Photo/Ryan Sun)

Hokejisti Washingtonu so slovenským obrancom Martinom Fehérvárym zvíťazili v noci na štvrtok v zámorskej NHL nad New Yorkom Islanders 3:2 po predĺžení. O triumfe domácich Capitals rozhodol v druhej minúte predĺženia v presilovke Dylan Strome. Tomáš Tatar sa radoval z prvého víťazstva Seattlu od jeho výmeny z Colorada,

Kraken triumfoval na ľade Los Angeles 2:1. Washington vyhral druhý zápas za sebou a bodoval v šiestom z uplynulých siedmich stretnutí. V tabuľke Východnej konferencie sa posunul na postupovú priečku, momentálne mu patrí pozícia s druhou voľnou kartou. Hendrix Lapierre pomohol k víťazstvu gólom a asistenciou, svoj prvý gól v drese Capitals strelil obranca Joel Edmundson. Fehérváry nastúpil v prvej obrannej dvojici s Johnom Carlsonom, počas 19:01 minúty vyslal jednu strelu na bránku a zaznamenal dva hity. Seattle uspel na ľade Los Angeles, keď na góly Brandona Taneva a Jordana Eberleho dokázal z domáceho tímu zareagovať presným zásahom iba Blake Lizotte. Tatar nastúpil opäť v prvom útoku, odohral 16:05 minút s jedným streleckým pokusom. V ďalšom zápase si Winnipeg poradil s Detroitom 5:2.

Viac o téme: NHLTatarHokejFehérváry