Streda24. júl 2024, meniny má Vladimír, zajtra Jakub

Anglický zázrak (16) si podmanil svet šípok: Jeho priateľka (21) však platí krutú daň… Nechutné útoky!

Luke Littler Zobraziť galériu (4)
Luke Littler (Zdroj: SITA)

LONDÝN - Počas dnešného večera vyvrcholia majstrovstvá sveta v šípkach. Ich ústrednou postavou je len 16-ročný Luke Littler, ktorý sa prebojoval až do finále. Okrem úspechu a slávy sa však musí vysporiadať aj s nepriazňou niektorých fanúšikov a útokmi na jeho priateľku Eloise, ktorej sa musela verejne zastať aj jej matka.

Na prelome rokov sa už tradične upierajú oči fanúšikov šípok do Alexandra Palace v Londýne, kde sa konajú majstrovstvá sveta. Táto hala sa však počas aktuálneho turnaja zmenila na pohrebisko favoritov a papierové predpoklady potvrdil iba Luke Humphries. Ten sa vďaka postupu do finále stane novou svetovou jednotkou.

Luke Humphries
Zobraziť galériu (4)
Luke Humphries  (Zdroj: SITA)

Všetku pozornosť si však ukradol jeho dnešný súper - len 16-ročný Luke Littler. Ten sa počas turnaja stal doslova senzáciou a vďaka účasti vo finále prepísal hneď niekoľko rekordov. Zápasmi sa mu podarilo prejsť suverénnym spôsobom a na svojej ceste vyradil viacerých bývalých majstrov sveta.

Luke Littler
Zobraziť galériu (4)
Luke Littler  (Zdroj: SITA)

Okrem neuveriteľnej podpory fanúšikov si však musel mladík vypočuť aj niekoľko nemiestnych komentárov. Ľahké to navyše nemá ani jeho priateľka Eloise. Mnohí neprajníci riešia hlavne to, že má už 21 rokov a s mladou hviezdou je len kvôli sláve a peniazom. 

Celú situáciu sa snažila upokojiť aj jej mama, ktorá poslala neprajníkom jasný odkaz. „O mojej dcére ľudia tvrdia hrozné veci a mňa a môjho manžela to veľmi hnevá. Nie je s ním kvôli ničomu podobnému. Sláva aj peniaze sú jej ukradnuté. Je s ním, pretože sa jej páči. Je to veľmi jednoduché," povedala jej mama pre Daily Mail.

„Je veľmi smutné, že podobné komentáre prichádzajú od ľudí, ktorí sa tvária ako fanúšikovia tohto športu. Moja dcéra je milé a mladé dievča, ktoré má nový vzťah a ľudia by to mali rešpektovať. V našej rodine máme šípky veľmi radi. Môjho manžela som vďaka tomuto športu spoznala a Eloise toho svojho možno tiež. Ich vzťah je však len na začiatku," doplnila.

Luke Littler s priateľkou Eloise
Zobraziť galériu (4)
Luke Littler s priateľkou Eloise  (Zdroj: SITA)

Viac o téme: Luke Littler
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu