Utorok25. jún 2024, meniny má Olívia, Tadeáš, zajtra Adriána

Dôležitý odkaz slávneho klubu: Takto pomáha mladým ľuďom a bojuje proti násiliu!

(Zdroj: SITA)

LONDÝN - Futbalisti londýnskeho Arsenalu privítajú v šlágri tretieho kola FA Cupu Liverpool. V tomto zápase však nenastúpia vo svojich klasických červených dresoch, ale v čisto bielej kombinácii, ktorou podporujú kampaň No More Red. Tá má za úlohu upozorniť na vzrastajúci počet útokov nožom a ochrániť miestnych mladých ľudí pred zločinom.

Arsenal spoločne so značkou Adidas spoja sily v tejto kampani už po tretíkrát. Rovnako, ako predtým, si kanonieri na svoju iniciatívu vybrali zápas tretieho kola FA Cupu a v nedeľu tak proti Liverpoolu nastúpia v čisto bielej kombinácii.

Na ich dresoch tak bude chýbať ich tradičná červená farba. Hlavným motívom tohto gesta je kampaň No More Red, ktorá bojuje proti narastajúcemu počtu útokov, pri ktorých použili páchatelia nôž. Rovnako tak upozorňuje aj na kriminalitu mladistvých, ktorá takisto stúpa. Podľa denníku Daily Mail bolo medzi júnom 2022 a 2023  v Londýne spáchaných viac ako 13-tisíc útokov nožom.

Na konci januára dá klub do predaja tričká v hodnote 30 libier a výťažok z celej kampane poputuje viacerým dobročinným nadáciám. Arsenal a Adidas k tomu zaplatia rekonštrukciu už tretieho komunitného futbalového ihriska v Londýne, kde nájdu mladí ľudia bezpečnejšie priestory na hranie ich milovaného športu.

Očakávaný zápas tretieho kola FA Cupu sa odohrá v nedeľu o 17:30. Arsenalu sa však momentálne vôbec nedarí, keďže z posledných troch ligových zápasov nevyhral ani raz a prepadol sa až na 4. miesto. Naopak Liverpool je po 20-tich zápasoch na čele Premier League a svoju dobrú formu bude chcieť potvrdiť aj na Emirates Stadium. 

Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu