Sobota13. júl 2024, meniny má Margita, zajtra Kamil, Lara

Šípkarský kráľ ukázal, že má srdce na správnom mieste: Takto naloží s rozprávkovou výhrou!

Luke Humphries Zobraziť galériu (2)
Luke Humphries (Zdroj: SITA)

LONDÝN - Ukázal, že má veľké srdce. Britský šípkar Luke Humphries (28) sa na začiatku tohto roka stal majstrom sveta a potvrdil tak rolu favorita. Po víťazstve však prekvapil krásnym gestom, keď oznámil, že časť zo svojej výhry pošle dobročinnej organizácii, ktorá sa venuje výskumu a liečbe rakoviny prostaty.

Luke Humphries naplnil úlohu favorita a stal sa majstrom sveta, keď vo finále zdolal kométu turnaja Lukea Littlera. Mladý, len 16-ročný talent vyhrával v ich súboji už 4:2, avšak skúsenejší z dvojice napokon duel otočil a zvíťazil 7:4.

Po turnaji však ukázal, že nie je len úžasný hráč, ale aj človek. Spoločnosť Paddy Power, ktorá turnaj sponzorovala, totiž dlhodobo upozorňuje na rakovinu prostaty a spolupracuje s organizáciou Prostate Cancer UK, ktorá sa zaoberá jej výskumom a liečbou. V rozhovore Humphries uviedol, že zo svojej výhry 500-tisíc libier venuje istú sumu aj tejto organizácii.

„Paddy Power robí úžasnú vec. Upozorňujú na tento problém, ktorý je veľmi blízky môjmu srdcu. My hráči máme celkom dosť peňazí, takže nepoviem vám sumu, ale časť z výhry venujem tejto nadácii. Som veľmi poctený, že som vyhral túto trofej," uviedol Humphries.

Viac o téme: Luke Humphries
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu