Nedeľa16. jún 2024, meniny má Bianka, Blanka, zajtra Adolf

Favorizovaný Senegal odohral na Africkom pohári národov víťazný duel

Víťazní hráči Senegalu
Víťazní hráči Senegalu (Zdroj: TASR/AP Photo/Sunday Alamba)

Futbalisti Senegalu potvrdili pozíciu favorita a vo svojom úvodnom vystúpení na Africkom pohári národov v Pobreží Slonoviny zdolali Gambiu 3:0. Obhajcov prvenstva poslal do vedenia už v 4. minúte stredopoliar Pape Gueye.

Výrazným spôsobom ovplyvnilo zápas vylúčenie Gambijčana Eboua Adamsa v závere prvého polčasu. V druhom dejstve spečatil triumf Senegalčanov dvoma gólmi Lamine Camara.V rovnakej skup ine sa medzi Kamerunom a Guineou zrodila remíza 1:1. Guinejčania sa ujali vedenia v 10. minúte, keď sa presadil útočník Mohamed Bayo. Kamerun mal ideálnu možnosť otočiť nepriaznivý stav po vylúčení Francoisa Kamana (45.+3). Päťnásobný šampión podujatia však dokázal zásluhou Franka Magriho zachrániť iba bod.

Viac o téme: SenegalFutbalGambia