Piatok14. jún 2024, meniny má Vasil, zajtra Vít

Náročný zápas známej tenistky: Kvôli zdravotným problémom vracala priamo na kurte!

Emma Raducanu Zobraziť galériu (3)
Emma Raducanu (Zdroj: SITA)

MELBOURNE - Britská tenistka Emma Raducanu (21) zažila na prebiehajúcom Australian Open jeden z najťažších zápasov jej kariéry. V zápase proti Wang Yafan (29) bojovala takmer 3 hodiny nielen so súperkou a horúčavami, ale aj so žalúdočnými ťažkosťami, kvôli ktorým na kurte dokonca vracala.

Raducanu a jej čínska súperka predviedli divákom poriadnu drámu. V zápase druhého kola sa napokon z postupu tešila Wang, ktorá po takmer troch hodinách zdolala bývalú víťazku US Open 6:4, 4:6 a 6:4.

Emma Raducanu
Zobraziť galériu (3)
Emma Raducanu  (Zdroj: SITA)

Raducanu však pred zápasom bojovala so žalúdočnými problémami, ktoré sa napokon vo veľmi náročnom stretnutí prejavili. Počas neho musela byť ošetrovaná a navyše podľa jej slov aj vracala.

„Už sa cítim lepšie. Mala som čas na oddych. Počas tretieho setu mi prišlo dosť zle, začala som sa cítiť slabá a bolo mi nevoľno. Myslím si, že všetci videli, že to bol pre mňa veľký boj. Cítila som sa celkom fajn, jediný problém bol žalúdok, pretože som počas zápasu vracala. Teraz sa už ale cítim fajn. Bolo to veľmi zlé načasovanie," povedala po zápase sklamaná tenistka.

Emma Raducanu
Zobraziť galériu (3)
Emma Raducanu  (Zdroj: SITA)

Viac o téme: Emma Raducanu
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu