Nedeľa26. máj 2024, meniny má Dušan, zajtra Iveta

Gyömbérova Salernitana nestačila na Rimanov, v tabuľke je posledná

(Zdroj: TASR/Alessandro Garofalo/LaPresse via AP)

Futbalisti AS Rím zvíťazili v pondelkovom stretnutí 22. kola talianskej Serie A na pôde US Salernitana 2:1. Tréner hostí Daniele De Rossi sa tešil z triumfu aj vo svojom druhom zápase na lavičke tímu.

Za Salernitanu nastúpil od začiatku slovenský obranca Norbert Gyömbér, ktorý odohral 73 minút. V úvode druhého polčasu otvoril skóre duelu Paulo Dybala, keď premenil penaltu. O štvrťhodinu neskôr naňho nadviazal kapitán Lorenzo Pellegrini. Domáci síce o tri minúty znížili zásluhou striedajúceho Grigorisa Kastanosa, no to bolo z ich strany všetko. AS Rím sa vďaka triumfu a zisku troch bodov dostal na 5. miesto v neúplnej tabuľke. Salernitana čaká na víťazstvo nad Rimanmi od roku 1999 a s 12 bodmi je stále na poslednej 20. priečke.

Viac o téme: FutbalSalernitanaNorbert Gyombér