Nedeľa14. júl 2024, meniny má Kamil, Lara, zajtra Henrich

Ferrari s Hamiltonom spôsobili hotové šialenstvo: Kto nahradí 7-násobného šampióna v Mercedese?

Lewis Hamilton Zobraziť galériu (4)
Lewis Hamilton (Zdroj: SITA)

BRACKLEY - Zo včerajšieho dňa sa budú formuloví nadšenci spamätávať ešte poriadne dlho. Lewis Hamilton (39) a Ferrari totiž spôsobili fanúšikom a hlavne predstaviteľom Mercedesu poriadny šok, keďže sa dohodli na tom, že 7-násobný majster sveta sa od sezóny 2025 presunie do talianskeho tímu.

Včera sa v najvýznamnejších futbalových ligách sveta uzatváralo zimné prestupové obdobie. Mnohí fanúšikovia tak netrpezlivo čakali, aké prekvapenie sa v tento deň udeje. Všetku pozornosť športového sveta si však ukradol Lewis Hamilton, ktorý spôsobil jednu z najväčších senzácii v histórii F1.

Lewis Hamilton
Zobraziť galériu (4)
Lewis Hamilton  (Zdroj: SITA)

Od budúcej sezóny sa totiž 7-násobný majster sveta presunie do Ferrari, kde sa stane tímovým kolegom Charlesa Leclerca. Táto správa však znamená koniec Carlosa Sainza, pre ktorého sa dobrodružstvo v talianskom tíme po tejto sezóne skončí.

Okamžite sa samozrejme začalo špekulovať aj o tom, kto by mohol nahradiť Hamiltona v Mercedese. Spomínať sa začali viaceré mená, ktorým po tejto sezóne končí zmluva, ako sú napríklad Fernando Alonso či Esteban Ocon. Podľa mnohých je však najväčším favoritom na uvoľnenú sedačku v tejto chvíli Alex Albon, ktorý podáva skvelé výkony vo Williamse.

Alexander Albon
Zobraziť galériu (4)
Alexander Albon  (Zdroj: SITA)

Okrem toho sa hovorí aj o viacerých menej skúsených jazdcoch. Často sa pritom spomína meno talianskeho mladíka Andreu Kimi Antonelliho, ktorý je najväčšou hviezdou akadémie Mercedesu a je považovaný za veľký talent. Pre v súčasnosti 17-ročného pretekára by to však bolo zrejme priveľkým sústom. 

O tom, ako dopadne hľadanie náhrady za Hamiltona a kde povedú ďalšie kroky Sainza, sa však rozhodne až v najbližších týždňoch a mesiacoch. Po tejto sezóne totiž končí zmluva až 13-tim pretekárom a tak bude najbližšia sezóna zaujímavá nielen na trati, ale aj mimo nej.

Lewis Hamilton
Zobraziť galériu (4)
Lewis Hamilton  (Zdroj: SITA)

Viac o téme: Lewis Hamilton
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu