Sobota15. jún 2024, meniny má Vít, zajtra Bianka, Blanka

Slováci v Lige národov v treťom výkonnostnom koši: V koši hádam neskončia!

(Zdroj: TASR/AP Photo/Matthias Schrader)

Slovenská futbalová reprezentácia sa v 1. skupine C-divízie Ligy národov 2024/2025 stretne so Švédskom, Azerbajdžanom a Estónskom. Rozhodol o tom štvrtkový žreb v Paríži, v ktorom figurovala v treťom výkonnostnom koši svojej divízie.

Slováci figurovali v treťom výkonnostnom koši svojej divízie spolu so Severným Macedónskom, Severným Írskom a Cyprom. Na týchto súperov v štvorčlennej skupine s určitosťou nemohla naraziť.
      V predošlých troch ročníkoch Ligy národov sa predstavilo Slovensko dvakrát v B-skupine. V uplynulej tretej edícii (ročník 2022/2023) obsadilo v C-divízii 3. miesto za Kazachstanom a Azerbajdžanom, na štvrtej priečke sa umiestnilo Bielorusko.
      Obhajcovia trofeje zo Španielska budú hrať vo 4. skupine najsilnejšej A-divízie s Dánskom, Švajčiarskom a Srbskom. Finalista uplynulej edície Chorvátsko si zmeria sily s Portugalskom, Poľskom a Škótskom. Oba tímy figurovali v prvom koši elitnej divízie. V kvalitou nabitej 2. skupine "áčka" si medzi sebou zmerajú sily až traja giganti - Taliansko, Belgicko a Francúzsko, ktorých doplnil Izrael.
      Pre politické dôvody na seba nemohlo naraziť v jednej skupine Arménsko a Azerbajdžan. Druhým obmedzením bolo, že vzhľadom na veľkú vzdialenosť nesmel mať Kazachstan v skupine viac ako jedného súpera zo štvorice Anglicko, Island, Írsko a Wales.

Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu