Utorok28. máj 2024, meniny má Viliam, zajtra Vilma

Čo robí s tou hokejkou? Hráč Capitals Fehérváry dostal trest za seknutie

(Zdroj: TASR/AP Photo/Jim Rassol)

Kríza hokejistov Washington Capitals pokračuje, keď prehrali šiestykrát v rade. Washington neuspel na ľade Floridy 2:4, víťazný gól vsietil v 55. minúte Ryan Lomberg a skóroval po 35 zápasoch.

Na všetkých ostatných presných zásahoch Floridy sa podieľal Matthew Tkachuk. Úvodný gól padol do domácej bránky – skóre otvoril Alexander Ovečkin. Capitals získali v uplynulých šiestich stretnutia len bod. Na ľade Panthers dvakrát viedli. "Musíme nájsť spôsob, ako si udržať náskok. Potrebujeme hrať konzistentnejšie počas celých 60 minút," uviedol kormidelník hostí Spencer Carbery. Slovenský bek Fehérváry opäť nastúpil v prvej obrannej dvojici Capitals s Johnom Carlsonom, strávil na ľade 17:32 minúty, mal jednu mínusku a dve trestné minúty za seknutie.
      Prehru so svojím tímom zaznamenal tiež Erik Černák, ktorého Tampa ťahala za kratší koniec na ľade New Yorku Islanders (2:6). Po góle i asistencii mali za domácich Bo Horvat a Mathew Barzal. "Odhodlanie, ktoré chlapci predviedli, bolo fenomenálne. Vracali sa späť do obrany, blokovali strely. To sú veci, ktoré nevyžadujú talent, ale len vôľu," povedal Patrick Roy, tréner Islanders. Černák hral v druhej obrannej dvojici "bleskov". Zaznamenal mínusový bod, dve strely na bránku i hity a 22:42 minút na ľade.
      K triumfu Caroliny výrazne prispel okrem Nečasa Teuvo Teräväinen, ktorý mal štyri asistencie. "Nečas je talentovaný hráč, čo vieme. Niekedy počas stretnutia alebo striedaní nie je výrazný, ale vždy je tam," povedal tréner domácich Rod Brind'Amour. Avalanche prehrali tretí duel v rade. "Myslím, že naši chlapci dnes hrali veľmi tvrdo. Rozhodol však náš zlý začiatok a hra v špeciálnych tímoch," skonštatoval kormidelník hostí Jared Bednar.

Viac o téme: HokejNHLOvečkin