Štvrtok13. jún 2024, meniny má Anton, zajtra Vasil

Blíži sa definitívna bodka tenisovej hviezdy? Po prehre naznačil koniec kariéry

Andy Murray Zobraziť galériu (2)
Andy Murray (Zdroj: SITA)

DAUHA - Britský tenista Andy Murray (36) sa naposledy predstavil na turnaji v katarskej Dauhe, kde nestačil na českého tínedžera Jakuba Menšíka (18). Po zápase nebol so svojím výkonom vôbec spokojný a v rozhovore použil ostré slová, ktorými podľa mnohých narážal na blížiaci sa koniec kariéry.

Britský tenista bojoval počas svojej kariéry s veľkým množstvo zranení. Kvôli chronickým problémom s bedrom musel absolvovať v roku 2018 náročnú operáciu, ktorá mu zachránila kariéru. Po nej sa však nedokázal dostať do formy, vďaka ktorej sa stal svetovou jednotkou, dvojnásobným olympijským šampiónom a trikrát sa tešil z grandslamového titulu. 

Tento rok pre Murrayho začal veľmi zle, keď z 12-tich zápasov prehral až 10. Po poslednej porážke proti talentovanému českému mladíkovi Jakubovi Menšíkovi však naznačil, že sa zrejme blíži koniec jeho úspešnej kariéry.

Po zápase bol zjavne sklamaný a v rozhovore volil aj ostrejšie vyhlásenia. Murray prehlásil, že tento šport už nie je pre neho. Viacerí fanúšikovia a komentátori sa zhodli, že pri tom myslel na definitívnu bodku. O tom, ako dlho ešte bude na kurtoch pôsobiť, však rozhodne on sám, čo odkázal všetkým kritikom. 

Andy Murray
Zobraziť galériu (2)
Andy Murray  (Zdroj: SITA)

Viac o téme: Andy Murray
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu