Piatok14. jún 2024, meniny má Vasil, zajtra Vít

Staronová hviezda Clevelandu: Dean Wade premenil na palubovke päť trojok

(Zdroj: TASR/AP Photo/Sue Ogrocki)

Basketbalisti Clevelandu vyhrali nad Bostonom Celtics 105:104. V záverečnej štvrtine ich k tomu potiahol Dean Wade.

Dean Wade premenil päť trojok a celkovo mal na konte 20 bodov. Jeho tím ukončil víťaznú sériu hostí na čísle jedenásť.
      Domácim chýbal ťahúň Donovan Mitchell, ktorý mal problémy s kolenom, a v tretej štvrtine prehrávali o 22 bodov. V tejto časti zápasu sa zranil aj Evan Mobley. Wade získal 23 bodov, čo je jeho kariérové maximum a na záverečných 105:104 upravil 19 sekúnd pred koncom. Za hostí mal najviac bodov Jayson Tatum.
      Aj v Denveri prehrávali domáci v tretej štvrtine o 22 bodov, vybojovali predĺženie, ktoré nakoniec prehrali s Phoenixom Suns 107:117. Ťahúň víťazného tímu bol Kevin Durant s 35 bodmi a 28-bodový Grayson Allen, ktorý premenil osem trojok. Najproduktívnejší hráč domácich bol Jamal Murray s 28 bodmi, hviezdny Nikola Jokič ich mal 25 aj so šestnástimi doskokmi.
      Miami zvíťazilo nad Detroitom 118:110 s 26 bodmi Jimmyho Butlera a s Bamom Adebayom i Duncanom Robinsonom, ktorí mali obaja po osemnásť. Za hostí bol najproduktívnejší Cade Cunningham. Ich tím má momentálne najhorší pomer zápasov 9:52 spolu s Washingtonom.

Viac o téme: WadeNBABasketbal