Utorok25. jún 2024, meniny má Olívia, Tadeáš, zajtra Adriána

Šachovanie pri kormidle: Zvolenčania aj tak po štvrťfinále vypadli

Zobraziť galériu (2)
(Zdroj: Instagram HKM Zvolen)

Pre finalistu uplynulého ročníka hokejovej extraligy HKM Zvolen sa aktuálna vyraďovačka skončila už po štvrťfinále. Vypadnutiu s Michalovcami po piatich zápasoch predchádzala dramatická päťzápasová séria s Liptovským Mikulášom.

Tá podľa trénera Norberta Javorčíka ukázala, že tím "nebol pripravený na play off." Zvolenčania nastúpili na stredajší zápas na michalovskom ľade s cieľom odvrátiť koniec sezóny. Prehrávali 1:3 na zápasy po tom, čo na domácom ľade zvládli štvrtý duel, v ktorom triumfovali 3:2. Napokon to však bolo ich posledné víťazstvo v ročníku, keďže v piatom dueli podľahli 1:3. "Opäť sme dostali smoliarske góly, ktoré nás v tejto sezóne prenasledujú. Nechali sme na ľade všetko. Myslím si, že po sérii s Liptovským Mikulášom sme boli dobre rozohraní. Prakticky od prvého zápasu sme v sérii s Michalovcami iba doťahovali náskok súpera a nebolo to jednoduché," uviedol obranca Dávid Mudrák.
      

Šachovanie pri kormidle: Zvolenčania
Zobraziť galériu (2)
 (Zdroj: Instagram HKM Zvolen)

Zvolenčania zažili počas sezóny viacero zmien trénera. Po tom, čo z funkcie odstúpil Peter Oremus s Andrejom Kmečom a tím krátko viedol Norbert Javorčík, priviedlo vedenie klubu amerického kormidelníka Jamieho Russella. Ani pod jeho vedením však výsledky nezodpovedali predstavám fanúšikov a zásadná zmena nenastala ani v play off. Séria s Liptovským Mikulášom, v ktorej Zvolen potreboval na postup maximálny počet zápasov, ukázala rezervy tímu, ktoré následne využili Michalovce. Vedenie klubu siahlo počas štvrťfinále k nečakanému kroku, keď po neúspešnom vstupe do série odvolalo Russella a tím prevzal Javorčík. "My sme hráči a vzali sme to profesionálne. Povedali sme si, že ideme hrať za trénera Javorčíka, ktorý si to vzal na plecia. Nie je totiž jednoduché vziať si taký tím, ako je Zvolen. Sme mu za to vďační. Myslím si, že bolo vidno, že sme sa v závere zlepšovali," uviedol Mudrák.

Viac o téme: HokejExtraligaHKM Zvolen
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu