Nedeľa19. máj 2024, meniny má Gertrúda, zajtra Bernard

Nemecký zväz pod paľbou kritiky: Čísla na dresoch pripomínali nacistické symboly!

(Zdroj: SITA)

BERLÍN - Prípravné zápasy pred Majstrovstvami Európy vo futbale dopadli pre Nemecko na výbornú. Na Nemecký futbalový zväz sa aj napriek tomu zniesla vlna kritiky, ktorá má súvis s tým, ako vyzerajú čísla na nových dresoch. Čísla 4 a 44 totiž nápadne pripomínali symboly, ktoré využívali jednotky SS v nacistickom Nemecku.

Pred posledným reprezentačným zrazom panovala v nemeckom futbale poriadna nervozita. Rok 2023 patril pre ich národný tím medzi tie najhoršie v histórii, na čo doplatil Hansi Flick, ktorý sa stal vôbec prvým trénerom, ktorého Nemecký futbalový zväz vyhodil. Jeho nástupca Julian Nagelsmann však zápasy s Holandskom a Francúzskom zvládol a Nemci si pripísali dve dôležité víťazstvá.

Výkony reprezentantov však v posledných dňoch zatienil škandál, ktorý sa dotkol jedného z najtemnejších období nemeckej histórie. Čísla 4 a 44 totiž nápadne pripomínali symboly, ktoré používali jednotky SS v období nacistického Nemecka. To vyvolalo obrovskú kritiku a zväz musel napokon pristúpiť ku zmene čísel. 

Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu