Štvrtok20. jún 2024, meniny má Valéria, zajtra Alojz

Reakcie zahraničných médií na víťazstvo Slovenska: Sklamanie Američanov a fantastický Hlavaj!

Zobraziť galériu (5)
(Zdroj: SITA)

OSTRAVA - Počas včerajšieho dňa nás naši hokejisti potešili výborným výkonom a hlavne víťazstvom nad favorizovanými USA. Výsledok zápasu však bol pre mnohých prekvapením a takto o ňom informovali zahraničné weby.

Do včerajšieho zápasu vstupovali v úlohe favorita USA, ktoré patria k najhorúcejším kandidátom na víťaza turnaja. Naši hokejisti však papierové predpoklady roztrhali a vďaka gólu Miloša Kelemena z predĺženia si odniesli dôležité víťazstvo.

Na to zareagovali aj viaceré severoamerické médiá či weby. Na oficiálnej stránke NHL sa v sekcii, ktorá sa venuje Minnesote Wild, objavili obrovské chvály na jedného z hrdinov zápasu Samuela Hlavaja, ktorý s týmto tímom nedávno podpísal zmluvu. 

Reakcie zahraničných médií na
Zobraziť galériu (5)
 (Zdroj: NHL.com)

K zápasu sa na svojom webe vrátila aj televízia ESPN, ktorá písala o veľkom sklamaní, ktoré sme americkým hokejistom pripravili. K stretnutiu sa vyjadril aj web TSN, ktorý reagoval v podobnom duchu.

Reakcie zahraničných médií na
Zobraziť galériu (5)
 (Zdroj: espn.com)

Oficiálna stránka reprezentácie USA napísala, že včerajší zápas so Slovenskom bol doslova bláznivý. Okrem toho priniesla aj vyjadrenie amerického trénera Johna Hynesa, ktorý povedal, že získaný bod z tohto zápasu môže byť pre jeho tím veľmi dôležitý. 

Reakcie zahraničných médií na
Zobraziť galériu (5)
 (Zdroj: Team USA Hockey)

Jeden z favoritov tak má po troch dueloch na svojom konte dve prehry a v následujúcich zápasoch bude chcieť svoju bilanciu na turnaj určite vylepšiť. O to sa USA pokúsia vo štvrtok v zápase s Francúzskom. Našich hokejistov naopak čaká už zajtra susedské derby s Poľskom.

Reakcie zahraničných médií na
Zobraziť galériu (5)
 (Zdroj: SITA)

Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu