Sobota13. júl 2024, meniny má Margita, zajtra Kamil, Lara

NBA: Dallas Mavericks triumfovali, čakajú ich Boston Celtics

Luka Dončič (uprostred) oslavuje so spoluhráčmi
Luka Dončič (uprostred) oslavuje so spoluhráčmi (Zdroj: TASR/AP Photo/Abbie Parr)

Basketbalisti Dallasu Mavericks postúpili do finále NBA. V piatom stretnutí finále Západnej konferencie uspeli v noci na piatok na palubovke Minnesoty Timberwolves presvedčivo 124:103 a v sérii triumfovali 4:1 na zápasy.

V boji o titul sa predstavia prvýkrát od roku 2011, keď získali svoj jediný titul. Ich súperom bude víťaz základnej časti Boston Celtics.
      Dallas od úvodu zápasu dominoval, po prvej štvrtine viedol 35:19 a po polčase už o 29 bodov 69:40. Obe najväčšie hviezdy tímu Luka Dončič i Kyrie Irving si pripísali po 36 bodov, slovinský tvorca hry pridal i 10 doskokov. Domácim nestačilo 28 bodov a 12 doskokov Karla-Anthonyho Townsa, 28 bodov dal i Anthony Edwards. Finále súťaže štartuje v noci na piatok 7. júna o 2.30 SELČ na palubovke Bostonu.

Viac o téme: Dallas MavericksLuka DončičNBA finále