Streda24. júl 2024, meniny má Vladimír, zajtra Jakub

Nemecký reprezentant schytal poriadnu kritiku: Za všetko mohol nový účes… Legenda chce, aby zasiahla UEFA!

Robert Andrich
Robert Andrich (Zdroj: SITA)

BERLÍN - Nemecký futbalista Robert Andrich (29) počas EURA predviedol okrem výkonov aj netradičné účesy. To sa však vôbec nepáči bývalému reprezentačnému brankárovi Jensovi Lehmannovi (54), ktorý chce, aby proti takýmto výstrelkom zakročila UEFA.

Robert Andrich sa veľkou mierou podieľal na tohtoročnej spanilej jazde Leverkusenu, ktorá tomuto klubu priniesla ligový titul a aj víťazstvo v Nemeckom pohári. Jeho výkony neušli pozornosti Juliana Nagelsmanna, pod ktorým hrával väčšinu EURA v základnej zostave. 

To sa zmenilo až v poslednom zápase proti Španielom, do ktorého nastúpil na druhý polčas. Keď však vybehol na trávnik, tak mnohých prekvapil svojím účesom. Andrich začal tento turnaj s jeho prirodzenými vlasmi, ktoré si v jeho priebehu prefarbil na blond. Na štvrťfinále však vybehol s ružovou hrivou, čo niektorí ľudia nedokázali predýchať. 

Jedným z nich bol aj bývalý nemecký brankár Jens Lehmann, ktorý Andricha poriadne skritizoval. „V dnešnej dobe musíme byť veľmi opatrní, pretože sa môžeme ľahko začať cítiť ako žena alebo niečo podobné. Musíme byť tolerantní, ale myslím si, že v národnom tíme, ktorý hrá na najvyššej úrovni, je to už trochu cez čiaru. Najprv blond vlasy, teraz ružové. Čo sa nám tým snaží povedať? Má problémy so svojou osobnosťou a takto to ukazuje? Ako jeho spoluhráč by som sa cítil veľmi zvláštne a myslím, že aj trénerovi to príde čudné. Očakávam, že UEFA zakáže ružové vlasy, pretože to môže zmiasť súperov,“ uviedol pre nemecké médiá Lehmann.

Viac o téme: Robert Andrich
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu