Utorok25. jún 2024, meniny má Olívia, Tadeáš, zajtra Adriána

Zomrel významný slovenský hudobník: RTVS kvôli nemu mení program vysielania!

(Zdroj: Getty Images)

V sobotu vo sviatok Troch kráľov, 6. januára zomrel Ľudovít Slimák († 59), slovenský publicista, divadelník, hudobník a organizátor kultúrneho diania, známy pod menom Lajo Slimák. RTVS na počesť tejto osobnosti slovenskej kultúry prispôsobila svoj program.

RTVS so zármutkom prijala správu o úmrtí publicistu, divadelníka a hudobníka Ľudovíta Slimáka.  Lajo Slimák (* 29. marec 1964, Modra – † 6. január 2024, Pezinok) bol originálnym pezinským lingvistom známym z účinkovania v relácii Okénko pezinčiny ze strýcem Lajem lokálnej televízie TV Pezinok a zakladateľom umeleckej agentúry ŠOK Production a občianskeho združenia 5P. Založil a viedol Pezinské rozprávkové divadlo (PRD). Hoci dušou umeec, mal za sebou bohaté a rôznorodé skúsenosti: napríklad bol rok asistentom šéfa údržby spoločnosti SLOV-AIR na Letisku M. R. Štefánika v Bratislave, na základnej vojenskej službe bol spojár-radista. Ako THP pracovník pôsobil v hudobnom vydavateľstve Opus. Spoluzakladal festival Cibulák, za ktorým do Pezinka prichádzali ľudia z celej Európy. Angažoval sa aj ako krajský koordinátor vo VPN. Od roku 1995 bol členom punk rockovej skupiny Skydy.

V septembri 2001 prežil vážnu autonehodu v serpentínach medzi Jablonicou a Trstínom, keď do jeho auta narazil idúci kamión. Nehoda mu spôsobila zranenie krčnej chrbtice, ochrnul takmer na celé telo. Napriek tomu, hoci s obmedzenými podmienkami pokračoval vo svojej práci. Zomrel 6. januára 2024 vo veku 59 rokov. Jeho osobnosť si pripomenieme na Dvojke v pondelok 8. januára o 13.30 v relácii Família a v portréte zo série NeCelebrity.

 

 

 

 

Viac o téme: VysielanieRTVSĽudovít Slimák
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu