Utorok16. júl 2024, meniny má Drahomír, Drahomíra, zajtra Bohuslav

Nesieme vám noviny z rozvrátenej rodiny: Druhá séria seriálu Sex O’Clock

Zobraziť galériu (3)
(Zdroj: TV VOYO)

Začalo sa nakrúcanie druhej, tentoraz vianočnej série seriálu Sex O’Clock. Úspešný Voyo Originál o skaze na prvý pohľad úplne tradičnej rodiny a jednom (ne)normálnom dospievaní sa v týchto dňoch začal natáčať v českom Zlíne.

Oceňovaný komediálny seriál Sex O’Clock bude pokračovať druhou sériou. Režíruje opäť Jan Bártek spolu s Karolinou Zalabákovou. Tá je rovnako ako pri prvej sérii spolu s Matějom Randárom podpísaná aj pod scenárom. Seriál pre Voyo pripravuje produkčná spoločnosť Cinebonbon. Kreatívnou producentkou Voyo je Marta Fenclová. Celkom vznikne desať nových epizód. „V druhej sérii sa všetko točí okolo najstresujúcejšieho obdobia, teda okolo Vianoc a Nového roka,“ hovorí režisérka a scenáristka Karolina Zalabáková a dodáva: „Presladený vianočný gýč od nás však nečakajte. Nebude chýbať romantika, zdravý cynizmus, drsné vtipy, v ktorých sa všetci spoznávame a dôjde aj na sex v každom veku. Teda aj v tom najpokročilejšom, pričom s našimi postavami zavítame na cintorín alebo do gynekologickej ordinácie.“ Pre rodinu Anenských pôjde o obdobie o to stresujúcejšie, že budú musieť riešiť strechu nad hlavou a neplánovane sa ocitnú na malom priestore, kde sa výborne darí veľkým problémom. K našim hlavným hrdinom pribudnú štyri nové postavy, ktoré významne pohnú životmi hlavných i osudmi vedľajších hrdinov. Pre Adama (Maxmilián Kocek) bude druhá séria pokračovaním jeho dlhej cesty za stratou panictva. Od otázky, ako získať dievča, sa posunie k problému, ako si udržať vzťah. 

Nesieme vám noviny z
Zobraziť galériu (3)
 (Zdroj: VOYO)

„Aj v tejto sérii sa, samozrejme, venujeme tabuizovaným témam a opäť sa o to snažíme empaticky a predovšetkým bez zbytočného moralizovania. Naše postavy napríklad riešia mužskú emancipáciu v strednom veku, coming out ako spoločenskú nutnosť, závislosť od porna alebo fyzickú lásku po sedemdesiatke,“ hovorí kreatívna producentka Voyo Marta Fenclová a scenárista Matěj Randár ju dopĺňa: „V druhej sérii sme nešetrili vôbec nikoho, pretože rodina je magnet na problémy.“ „Nie je všetko také ružové, ako si Michal predstavoval, že bude. A teraz hovorím o jeho coming oute,“ hovorí o svojej postave herec Jan Révai a dodáva: „Seriál je tak dobre napísaný, že sa to hrá samo. Smejem sa pri tom skoro stále, ale zároveň je tam aj niečo naozajstné a zo života, a to sa nestáva vždy.“ Jeho seriálová svokra, predstaviteľka babičky Grety Jana Švandová ho dopĺňa: „Myslím si, že Greta je zase o niečo pestrejšia, než to bolo v prvej sérii, pretože to nie je len taká tá prísna pani, ale je to žena, ktorá má aj svoje slabôstky, city a zažíva jedno zo svojich krásnych období, ktoré prežívala v mladosti.“ Jej seriálovú dcéru Juditu v podaní Petry Bučkovej však, zdá sa, osud jej matky nečaká: „Ja som sa režisérom a scenáristovi sťažovala. Keď som si to prečítala, tak som si hovorila, že to nemyslia vážne. V prvej sérii to pre Juditu bola nádej, a teraz je to hrôza. Totálny lúzer. Je to také tragické, až je to komické. A navyše moja matka v seriáli fajčí trávu, randí a má sa najlepšie, z tej sa taktiež stane pubertiak. Takže mám o to viac detí, a ešte nám dom padá na hlavu,“ dodáva s úsmevom Petra Bučková.

Nesieme vám noviny z
Zobraziť galériu (3)
 (Zdroj: VOYO)

Maxmilián Kocek, jej seriálový syn, hovorí: „Adam bude riešiť to čo v prvej sérii, ale už na pokročilejšej báze. Možno sa mu začína nejaký vzťah, možno nie, takže je otázka, ako v ňom fungovať alebo ako sa správať k partnerke. Samozrejme ho stále zaujíma sex a chcel by ho uskutočniť, hoci má všemožné prekážky, aby sa to nestalo.“ Seriál Sex O'Clock vzniká v súlade so zásadami zeleného natáčania a udržateľnej produkcie. Natáča sa opäť najmä v Zlíne, Zlínskom kraji a Brne za podpory Juhomoravského filmového nadačného fondu. Prvá séria získala hlavnú cenu odbornej poroty pre seriálovú tvorbu na 55. ročníku Detského filmového a televízneho festivalu Oty Hofmana v Ostrove. „Spätná väzba na diskusiách a workshopoch, ktoré sme vlani so Sex O´Clock na filmových festivaloch absolvovali, pre nás bola nesmierne podnetná a inšpirujúca,“ uzatvára Marta Fenclová.

 

 

Viac o téme: TV VOYOSeriál Sex O´Clock
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu