Štvrtok13. jún 2024, meniny má Anton, zajtra Vasil

Boj o syna i o vlastnú dôstojnosť! Padla posledná klapka záverečnej série Ivety

Anna Fialová  v úlohe Ivety
Zobraziť galériu (4)
Anna Fialová v úlohe Ivety (Zdroj: VOYO)

Príbeh úspešného Voyo Originálu divákov tentoraz zavedie do obdobia, keď sa život československej speváckej hviezdy Ivety Bartošovej dramaticky premenil. Zdá sa, že vypredané haly a profesijné vavríny sú minulosťou.

Padla posledná klapka životopisnej ságy Iveta. Tvorivý tím na čele s režisérom a scenáristom Michalom Samirom sa po vyše troch rokoch lúči s osudmi jednej z najznámejších tvárí československej popmusic. Príbeh divákov zavedie do obdobia, keď sa život speváčky dramaticky zmenil. Zdá sa, že vypredané haly a profesijné vavríny sú minulosťou. Iveta Bartošová navyše vedie súdny spor o milovaného syna Artura. Tretiu sériu pre Voyo opäť produkuje oceňovaná Barletta Productions na čele s producentskou dvojicou Maja Hamplová a Matěj Chlupáček. Kreatívnym producentom za Voyo je Matěj Podzimek. „Tretia séria je najmä o vzťahu Ivety so synom. Zameriavame sa na jej snahu pobiť sa s osudom a boj o vlastnú dôstojnosť. Tieto témy sú v zakončení našej série veľmi silné a Michalom Samirom aj skvele napísané,“ hovorí kreatívny producent Voyo Matěj Podzimek a dodáva: „Z nejakého dôvodu si väčšina ľudí vybavuje Ivetu Bartošovú cez posledné roky jej života. My sme však jej osud poňali v širšom kontexte a zmapovali všetky tri zásadné dekády. Verím, že aj vďaka tomu si postupne uvedomujeme, aká významná osoba československej popmusic a šoubiznisu to bola, a dochádza nám, na čo všetko už sme vlastne zabudli. Navyše ak s niekým strávite tri roky, tak je to jednoducho veľká vec. Aj pre Voyo je Iveta prelomová, pretože ide o jeden z našich prvých projektov.“

Boj o syna i
Zobraziť galériu (4)
 (Zdroj: ČSFD/Stanislav Honzík)

Posledná klapka Ivety padla v Kultúrnom centre v Turnove, kde sa nakrúcali scény z jej svitavského koncertu. „Bol to koncert, ktorý sa Ivete veľmi podaril. Cítila nábeh na svoj comeback, mala preplnenú sálu a naozaj jej to sadlo,“ hovorí scenárista a režisér Michal Samir, ktorý prácou na sérii strávil sedem rokov života. „Na začiatku sme boli všetci nadšení, že sa to deje, že máme tú príležitosť. A zrazu je tu už tretia séria, ktorá je o nádeji. Asi to bude znieť trochu nadnesene, ale ja – rovnako ako Iveta – prežívam veci trochu viac, než je možno dobré, a preto sme sa spolu, myslím si, trochu hľadali.“ „Bolo by jednoduché sa v poslednej sérii pustiť do moralizovania, ale práve tomu sme sa chceli vyhnúť. Pre mňa je záver Ivety o boji so závislosťami – či už od alkoholu alebo toxických vzťahov. A tiež o strachu požiadať o pomoc. Verím, že vidieť niekoho, komu sa pomoci nedostalo, môže fungovať aj tak, že my ostatní o ňu už požiadať skúsime,“ zhŕňa producentka a kastingová režisérka Maja Hamplová. Novými aktérmi v poslednej sérii Ivety budú okrem iného David Prachař, ktorý stvárni úlohu Ivetinho manžela Josefa Rychtářa, a Richard Krajčo. Ten má rolu Ivetinho oddaného fanúšika Zdeňka Macuru.

Boj o syna i
Zobraziť galériu (4)
 (Zdroj: ČFSD)

„Úlohy Josefa Rychtářa a Zdeňka Macuru boli nesmierne zložité v tom, že sa dajú poňať ako karikatúry, a to je to posledné, čo som chcel. S Davidom Prachařom a Richardom Krajčom sme hľadali, kde je tá hranica. Kde je to, aby sme postavu, ktorú si ľudia pamätajú, neimitovali, ale si ju pripomenuli. A u Davida Prachařa to bolo o hľadaní mäkkého r. V momente, keď by sme to urobili tak, že postava Josefa Rychtářa jednoducho ráčkuje, tak je to presne tá karikatúra. A ono to tak v reáli ani nie je. Je to otázka nuansí, detailov a tiež faktu, že David Prachař a Richard Krajčo sú skvelí herci,“ hovorí Michal Samir. Richard Krajčo k svojmu obsadeniu hovorí: „Ja som si to všetko prečítal, prešiel som si Macurove aféry a prístup k celej tej situácii a tomu, čo sa vtedy dialo, a uchopil som to tak nejako po svojom. Možno, že som Michala Samira trochu prekvapil, pretože keď sme točili prvú scénu, on je v tom taký slobodný, tak mi povedal, že ‚my na začiatku neskúšame, pusť to tam a uvidíme‘. A ja som to tam ‚pustil‘, na čo mi odvetil, že je to trochu iné, než si predstavoval, ale vlastne sa mu to páči. Veľmi som sa tešil na natáčanie s Davidom Prachařom, poznáme sa už z Národného divadla z Richarda III. Ja som hral Richarda a on mi robil Buckinghama, takže sme parťáci a máme sa radi.“

Boj o syna i
Zobraziť galériu (4)
 (Zdroj: Voyo)

Predstaviteľka Ivety Bartošovej Anna Fialová hovorí: „Pre mňa to bola jedna z najzásadnejších hereckých prác, takže to bola jazda, ale som úprimne rada, že už končíme, pretože posledná séria bola náročná.“ Anna Fialová hodnotí aj spoluprácu so svojimi hereckými kolegami. „Karel Šimek, ktorý hrá Ivetinho syna Artura, je výborný a koľkokrát ma dojíma, ako to celé prežil. Myslím si, že to pre chlapca v jeho veku, ktorý sa ako neherec musí do týchto situácií púšťať, muselo byť aj náročné. S Davidom Prachařom hráme niekoľko predstavení, poznáme sa dlho, takže to bolo skvelé ako vždy. S Richardom Krajčom sme sa nepoznali, ale bola to veľmi pekná spolupráca. Avšak tie veci, ktoré spolu v Ivete máme, nie sú popísateľné slovami ako krásny alebo pekný. To, čo sme spolu točili, príjemné nebolo.“ V minisérii sa ďalej objaví Filip Rajmont ako niekdajší kráľ bulvárnych médií Pavel Novotný so svojou podriadenou novinárkou a tiež Ivetinou kamarátkou Gabi v podaní Zuzany Zlatohlávkovej. Jana Stryková stvárni Gabininu úhlavnú konkurentku, bulvárnu novinárku Simonu. V úlohe Ivetinej mamičky Svatavy Bartošovej sa vráti Alena Mihulová.

 

 

Viac o téme: Iveta BartošováSynZáverečná sériaNávrat na výslnie
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu