Nedeľa16. jún 2024, meniny má Bianka, Blanka, zajtra Adolf

Extra ponuka RTVS: Špeciálne formáty a superdebaty pred prezidentskými voľbami

Zobraziť galériu (4)
(Zdroj: TV Markíza)

Pred prvým kolom prezidentských volieb ponúka RTVS divákom a poslucháčom niekoľko špeciálnych formátov. Ich cieľom je nielen predstaviť jednotlivých kandidátov.

RTVS chce zároveň priblížiť divákom úrad prezidenta Slovenskej republiky a ozrejmiť im priebeh volieb. Predvolebné vysielanie pred prvým kolom volieb vyvrcholí v stredu 20. marca predvolebnou superdebatou, ktorú RTVS odvysiela o 20.10 h v televíznom vysielaní na Jednotke a RTVS :24 a v rozhlasovom vysielaní Rádia Slovensko a Rádia Regina. Predvolebné vysielanie RTVS vyvrcholí predvolebnou diskusiou pod názvom Voľby prezidenta 2024 – Predvolebná superdebata, ktorú budú moderovať Marta Jančkárová a Marek Makara. Pozvanie do predvolebnej superdebaty dostali všetci 11-ti kandidáti na post prezidenta SR. Všetci boli oslovení s rovnakými tematickými okruhmi diskusie, a budú mať dispozícií rovnaký časový limit na odpovede na otázky moderátorov. Diskusiu Voľby prezidenta 2024 – Predvolebná superdebata odvysiela RTVS súbežne v televíznom vysielaní na Jednotke a RTVS :24 a v rozhlasovom vysielaní v Rádiu Slovensko a v Rádiu Regina v stredu 20. marca o 20.10 h.

Extra ponuka RTVS: Špeciálne
Zobraziť galériu (4)
 (Zdroj: RTVS)

RTVS pripravila pred voľbami aj rozhovory so všetkými kandidátmi na post prezidenta vo voľbách, ktoré sa budú konať v sobotu 23. marca 2024. Od 4. do 18. marca predstavuje RTVS v pracovných dňoch jednotlivých kandidátov na post prezidenta SR v predvolebných rozhovoroch v relácii Interview :24 – špeciál na RTVS :24 a v relácii Z prvej ruky – špeciál v Rádiu Slovensko. Poradie kandidátov určilo žrebovanie, ktoré sa uskutočnilo pod dohľadom notárky. V týchto reláciách odpovedajú všetci kandidáti na rovnaké témy a na zodpovedanie otázok majú rovnaký časový priestor. Okrem toho RTVS ponúka v televíznom aj rozhlasovom vysielaní súbor príspevkov, v ktorých približuje funkciu prezidenta v politickom systéme Slovenskej republiky. RTVS zaraďuje do vysielania aj spoty so základnými informáciami o volebnom procese, pričom voličský servis bude témou aj v Správach RTVS na Jednotke a v Komentároch dňa na RTVS :24.

Extra ponuka RTVS: Špeciálne
Zobraziť galériu (4)
 (Zdroj: Topky/Ján Zemiar)

RTVS pri príprave predvolebného vysielania vychádzala zo zákonného rámca, čo znamená, že vyčlenila desať hodín diskusných programov so zástupcami všetkých kandidujúcich politických subjektov v rozhlasových programových službách RTVS a desať hodín v televíznych programových službách RTVS. V deň 1. kola volieb v sobotu 23. marca 2024 ponúkne RTVS pravidelný spravodajský servis vo vysielaní RTVS :24 a v spravodajských blokoch na Jednotke. V spravodajskom vysielaní nebudú chýbať živé vstupy z volebných miestností a naživo brífingy členov Štátnej komisie pre voľby o priebehu volieb. Pre rozhlasových poslucháčov pripravuje RTVS informačný servis aj v Rádiu Slovensko a súhrnné informácie odvysiela v Rádiožurnáloch v Rádiu Slovensko a v Rádiu Regina.

Extra ponuka RTVS: Špeciálne
Zobraziť galériu (4)
 (Zdroj: rtvs)

Volebná noc odštartuje na RTVS :24 a na Jednotke o 21:40 h. Počas volebnej noci ponúkne RTVS divákom aj priebežné výsledky volieb, živé vstupy redaktorov z volebných centrál, naživo tlačové konferencie jednotlivých kandidátov, ako aj analýzy a komentáre odborníkov.  Volebnú noc pripravuje v rozhlasovom vysielaní aj Rádio Slovensko. V nedeľu 24. marca ponúkne RTVS divákom povolebné spravodajské vysielanie na RTVS :24 a mimoriadne vstupy na Jednotke. O 11.55 h odvysiela RTVS na Jednotke a RTVS :24 povolebnú diskusnú reláciu O 5 minút 12 – špeciál.  Rozhlasovým poslucháčom ponúkne RTVS súhrnné informácie o výsledkoch volieb v Rádiožurnáloch v Rádiu Slovensko a v Rádiu Regina. Na webe volby.rtvs.sk nájdu užívatelia všetky dôležité informácie o voľbách prezidenta Slovenskej republiky 2024, profily kandidátov, aktuálne online správy, ako aj informácie o volebnom vysielaní RTVS.

 

Viac o téme: VoľbyRTVSPrezident
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu